מבזקים

ההגבלות חוזרות לסיום חג הפסח

200AD20A-ACD0-46D9-9040-BC92C2C93F92

נתניהו הודיע כי הוא מביא לאישור הממשלה חזרה למתכונת דומה של ההגבלות שהיו בערב הפסח.

 

הממשלה אישרה הלילה תקנות שעת חירום להגבלה נוספת של היציאה למרחב הציבורי בתקופת חג פסח שני וחגיגות המימונה על מנת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה בישראל. הממשלה החליטה גם על הארכת תוקפן של תקנות שעת החירום לעניין הגבלת מספר העובדים במקומות העבודה והרחבת הסכם היציאה לחופשה שחל על המגזר הציבורי.

.

תקנות שעת חירום (הגבלת פעילות)(תיקון):

בתקופה שבין יום שלישי (14 באפריל 2020) בשעה 17:00 ועד יום חמישי (16 באפריל 2020) בשעה 5:00 לא יוכל אדם לצאת להצטייד מחוץ ליישוב מגוריו, במזון תרופות ומוצרים חיוניים וכן לשם קבלת שירותים חיוניים, למעט אם ביישוב מגוריו לא קיימים שירותים אלו, ואז יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו. כמו כן, יציאה ממקום מגורים תתאפשר רק למרחב הציבורי לזמן קצר ולמרחק של עד 100 מטרים.

.

תושבי העיר ירושלים יקיימו את התקנות בהתאם למגבלות התנועה הקיימות בחלקים מסויימים של העיר.

נוסף על האמור, בתקופה שבין יום רביעי (15 באפריל 2020) בשעה 19:00 ועד ליום חמישי (16 באפריל 2020) בשעה 2:00 לא ניתן יהיה להפעיל מקומות למכירת מזון, למעט מרכולים. המאפיות בתחומי הסופרים והמרכולים יהיו סגורות.

משלוחי אוכל ימשיכו להיות מותרים.

ההגבלות הללו לא יחולו על יישובים שמרבית תושביהם אינם יהודים.

פעילות התחבורה הציבורית תופסק בתקופה שבין יום שני (13 באפריל 2020) בשעה 20:00 ועד ליום חמישי (16 באפריל 2020) בשעה 5:00.

.

תוקפן של תקנות שעת החירום (הגבלת פעילות) יוארכו עד ל-19 באפריל 2020.

*

הממשלה החליטה להאריך את את תוקפן של תקנות שעת חירום אלו עד ל-19 באפריל 2020 בשעה 6:00.

נזכיר כי על פי התקנות, במקום עבודה לא ישהו בו-זמנית יותר מ-10 עובדים או 15% ממצבת העובדים, לפי הגבוה מביניהם. על אף האמור, רשאי מעסיק להעלות את מספר העובדים המרבי המותר לשהייה בו זמנית עד לשיעור של 30% ממצבת העובדים כל עוד ההעלאה חיונית לפעילות השוטפת של מקום העבודה, והמעסיק דיווח על כך למנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה. (מתייחס למקום עבודה לא חיוני)

עוד נקבעו מגבלות בנוגע לנוכחות של עובדי מעטפת, שאינם עוסקים בליבת העבודה של המעסיק, במפעלים בעלי היתר מיוחד להעסקת עובד בשעות המנוחה, וכן מגבלות על קבלת קהל והנחייה על עבודה במשמרות ככל האפשר.

*

תקנות שעת חירום (הרחבת הסכם יציאה לחופשה על המגזר הציבורי הרחב בשל נגיף הקורונה)(תיקון):

לנוכח ההחלטה על הארכת תוקפן של תקנות שעת החירום לעניין הגבלת מספר העובדים במקומות העבודה, הוסכם בין מדינת ישראל ובין ההסתדרות להאריך את הסכם היציאה לחופשה במגזר הציבורי עד ל-18 באפריל 2020.

עם הארכת ההסכם החליטה הממשלה להאריך את תוקפן של תקנות היציאה לחופשה, שמרחיבות את הוראות ההסכם על המגזר הציבורי הרחב, בתנאים ובסייגים שנקבעו בהן, וזאת עד ל-18 באפריל 2020.

.

משרד הבריאות שב וקורא לציבור להקפיד על ההוראות ולהישאר בבית בתקופת החג. על אף הסימנים המעודדים לכאורה, תחלואת הקורונה עדיין בישראל והיא יכולה לשוב ולפרוץ. אנו מתמודדים עדיין עם התחלואה שנוצרה סביב אירועי חג הפורים וצריכים להבטיח כי לא יווצר גל תחלואה בעקבות ימי החג הקרובים.

המשמעות היא סגר המגביל יציאה ממקום הישוב או מהשכונות הנצורות בישובים מסוימים. ההגבלות ייכנסו לתוקפן ביום שלישי ויימשכו עד לאחר החג. נתניהו קרא לא לחגוג את המימונה במתכונת הקבועה אלא רק במסגרת המצומצמת המותרת.

.

נתניהו הודיע כי זה מתחיל בערב החג בשעה 17:00 ועד ליום חמישי בשעה 05:00 בבוקר. במהלך זמן זה “חובה להישאר בגבולות הערים והיישובים שלכם. אתם מתבקשים לחגוג בחוג המשפחתי המצומצם שנמצא אתכם עכשיו, כפי שהיה בפסח”.

 

נתניהו הוסיף: “אני מזכיר לכם שביום המימונה נאסור התקהלויות כלשהן בפארקים בגנים. גם לי זה יהיה חסר, זה הפך לחג של העם כולו אך השנה זה חייב להיות אחרת, בחיק המשפחה”. במוצאי הפסח לא יורשו מאפיות לפתוח את עסקיהן כדי למנוע התקהלויות.

 

בשבוע הבא אפשר שיורחבו אפשרויות התעסוקה וחלק ממערכת החינוך תצא לדרך כנראה בחינוך המיוחד ובהמשך בגני הילדים. במקביל מהיום רשאים גם פקחים עירוניים לרשום דוחות עם קנסות כבדים לאזרחים המתרחקים מביתם ללא הצדקה מעבר ל-100 מטרים.

 

נתניהו גם השמיע חצי התנצלות על כך שאירח את בנו לליל הסדר בניגוד לתקנות שהוא עצמו הנהיג. “גם אני בוחן את עצמי ומתקן. בליל הסדר היה בננו אבנר שנמצא פה שעות רבות. הוא ישן מטרים מכאן בדירה צמודה שנמצאת במתחם המאובטח, ויחד עם זאת אני יודע שהתעוררה ביקורת בציבור. ראוי היה להחמיר גם בעניין הזה. כפי שאני החמרתי בבידוד שקיבלתי על עצמי, לפני שהרשויות אמרו לי שאני חייב להיכנס לבידוד ביתי”.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן