מבזקים

מי ניסה לחסל את אחיו של הנשיא אסד?

6DAFC1D0-E59C-44F5-8CE5-6FD768A22BE0

תעלומה אופפת את ניסיון החיסול של מאהר אסד, אחיו של הנשיא בשאר אסד שאירע השבוע בתחומי סוריה.

.

שלטונות סוריה אישרו רישמית את הידיעות שפורסמו בעולם הערבי לפיהן בוצעה הפצצה מן האוויר על מתקן בעיר תדמור שבו שהה מאהר אסד. משטר אסד מייחס את הביצוע לישראל. אפשר שאחיו של הנשיא נפצע ולפי מקורות אחרים לא היו נפגעים.

 

מאהר אסד מפקד דיביזיה 4 של צבא סוריה, הנחשבת לאוגדת העילית של המשטר. בנוסף, מאהר ממונה על הקשרים והתיאום עם המשטר האיראני ושלוחיו בסוריה.

 

דמשק מאשימה את ישראל בתקיפה ואולם גורמי מודיעין אומרים שישראל היתה במקרה הזה לכל היותר פרוקסי, כלומר זרוע מבצעת בשירות גורם זה.

 

בשבועות האחרונים פורסמו ידיעות מטעם שלטונות רוסיה המאשימות את מאהר בשחיתות ואת הנשיא בשאר בכך שהוא חלש, חסר יכולת ומי שמאבד שליטה על הנעשה בארצו.

 

הרוסים מאוד לא מרוצים מאסד ומאנשיו. הם קיוו להשתלט על סוריה, על שדות הנפט שלה ולנווט מהלכים מרחיקי לכת שיקדם את ההתפשטות הרוסית ויחזקו את אחיזתה באזור.

 

אלא שזו משימה קשה לביצוע. לדברי גורמי מודיעין אין להוציא מכלל אפשרות שהירי מכלי טייס מרוחק הייטה אזהרה למאהר ולא ניסיון חיסול ממשי. קודם הופיעו הדיווחים בתקשורת הרוסית המוכוונת בידי פוטין ועכשיו הירי.

 

גורמים אלה אומרים כי אין להוציא מכלל אפשרות ש״נתניהו עשה טובה לפוטין ועשה עבורה את העבודה״. אם מאהר לא יבין שעליו לדאוג להפסקה מיידית של הברחות הנפט ממתקני השאיבה והזיקוק ושעליו להדק את הדרישות להגבלת האיראנים, ״בפעם הבאה הטיל ידייק באופן קטלני איפה שהוא לא יהיה״.

 

בישראל, אין התייחסות לנושא. ממשיכים לעקוב ולדווח.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן