מי ניסה לחסל את אחיו של הנשיא אסד?

תעלומה אופפת את ניסיון החיסול של מאהר אסד, אחיו של הנשיא בשאר אסד שאירע השבוע בתחומי סוריה.

.

שלטונות סוריה אישרו רישמית את הידיעות שפורסמו בעולם הערבי לפיהן בוצעה הפצצה מן האוויר על מתקן בעיר תדמור שבו שהה מאהר אסד. משטר אסד מייחס את הביצוע לישראל. אפשר שאחיו של הנשיא נפצע ולפי מקורות אחרים לא היו נפגעים.

 

מאהר אסד מפקד דיביזיה 4 של צבא סוריה, הנחשבת לאוגדת העילית של המשטר. בנוסף, מאהר ממונה על הקשרים והתיאום עם המשטר האיראני ושלוחיו בסוריה.

 

דמשק מאשימה את ישראל בתקיפה ואולם גורמי מודיעין אומרים שישראל היתה במקרה הזה לכל היותר פרוקסי, כלומר זרוע מבצעת בשירות גורם זה.

 

בשבועות האחרונים פורסמו ידיעות מטעם שלטונות רוסיה המאשימות את מאהר בשחיתות ואת הנשיא בשאר בכך שהוא חלש, חסר יכולת ומי שמאבד שליטה על הנעשה בארצו.

 

הרוסים מאוד לא מרוצים מאסד ומאנשיו. הם קיוו להשתלט על סוריה, על שדות הנפט שלה ולנווט מהלכים מרחיקי לכת שיקדם את ההתפשטות הרוסית ויחזקו את אחיזתה באזור.

 

אלא שזו משימה קשה לביצוע. לדברי גורמי מודיעין אין להוציא מכלל אפשרות שהירי מכלי טייס מרוחק הייטה אזהרה למאהר ולא ניסיון חיסול ממשי. קודם הופיעו הדיווחים בתקשורת הרוסית המוכוונת בידי פוטין ועכשיו הירי.

 

גורמים אלה אומרים כי אין להוציא מכלל אפשרות ש״נתניהו עשה טובה לפוטין ועשה עבורה את העבודה״. אם מאהר לא יבין שעליו לדאוג להפסקה מיידית של הברחות הנפט ממתקני השאיבה והזיקוק ושעליו להדק את הדרישות להגבלת האיראנים, ״בפעם הבאה הטיל ידייק באופן קטלני איפה שהוא לא יהיה״.

 

בישראל, אין התייחסות לנושא. ממשיכים לעקוב ולדווח.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנאום מופתי של ח״כ ערבי בכנסת לרגל יום השואה
המאמר הבאחברות האשראי לא יורשו להשתלט על ענף הביטוח
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.