מבזקים

אשכנזי שם קץ לחדירה שערורייתית לפרטיות האזרחים

1D86BB31-414B-4FCD-81FB-A7F0D80D2F36

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בראשות גבי אשכנזי, החלה סוף סוף למלא את תפקידה הפרלמנטרי לפקח על דיקטטורה נתניהו והיום היא שמה קץ לשערורייתית השימוש בשב*כ כדי לבצע חדירה חסרת תקדים לפרטיות האזרחים. ההפרה הבוטה בחופש הפרט נעשה בחסות תקנות הגנה לשעת חירום תוך הצבת תקדים מסוכן ביותר.

 

הוועדה החליטה על הפסקה מיידית השימוש באמצעי המעקב המשמשים למלחמה בטרור נגד אזרחי ישראל. נתניהו פעל כדי לעגן את האמצעים בחקיקה אך הדבר נתקל בהתנגדות נרחבת עד שביבי נאלץ למשוך את הצעת

 

נמסר כי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בראשות ח”כ רא”ל (במיל’) גבי אשכנזי, שלא להמשיך את הדיונים בהצעת החוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – נתוני תקשורת) המונחת על שולחן הוועדה. הצעת החוק עוסקת בעיקרה בהוראת שעה שנועדה להסמיך את המשטרה לקבל, באופן מדגמי, נתוני מיקום של חייבים בבידוד ללא צו בית משפט, לצד הגבלות על השימוש בנתונים כך שישמשו לפיקוח על קיום חובת הבידוד או בהקשר אליה בלבד. ההחלטה שלא להצביע על ההצעה התקבלה בעקבות בקשת הממשלה, לאחר שהוועדה, בהובלת היו”ר אשכנזי, הביעה הסתייגויות רבות מהצורך להפעיל אמצעי הפוגע בפרטיות בצורה כה קשה בתקופה זו.

.

עניין מרכזי

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן