סכנת מוות גם בישראל: הבריאו ומייד חלו שוב

הפסיקו את השאננות ומייד! זו הקריאה היוצאת מכאן ובסיום קריאת הכתבה יובן מדוע.

 

דאגה גוברת נוכח אישוש ישראלי בשטח של תופעה עולמית מעוררת חלחלה לפיה אנשים שחלו בקורונה, עברו יסורים קשים עד כדי סכנת חיים ויצאו מזה חוטפים את הנגיף שוב בתוך זמן קצר יחסית.

 

לפי שעה לא ניתן לנבא מי מצוי ברמת סיכון גבוהה לסיבוב שני. החולה הישראלי שעליו דווח היום כי חלה שוב הוא מבוגר שיצא מזה ועתה חלה שוב, אושפז ומצבו קשה אף יותר מאשר בסיבוב הקודם.

 

המשמעות היא שהנגיף עדיין מהווה תעלומה גדולה וחשוב לעשות כל מאמץ שלא להידבק בו.

 

מבית חולים פוריה נמסר הבוקר: קשיש שאושפז בבית החולים לאחר שחלה בקורונה הבריא לכאורה, אך אושפז שנית לאחר שמצבו התדרדר, ואובחן כחולה.

.

ואם לא די בכך, חוקרים מוסרים על זינוק דרמטי בתופעה של צעירים בני 30-40 החוטפים שבץ לב פתאומי וקטלני לאחר שנדבקו בנגיף ובקושי גילו בהם תסמינים כלשהם.

.

 

בארצות הברית דווח על הידבקות לראשונה של חיות מחמד שעד כה נחשבו עמידות. המסקנה היא שהנגיף מצליח לעבור טרנספורמציה מהירה ומסוכנת ביותר בעיקר נוכח השאננות הגוברת מצד האזרחים לצורך בשמירה קפדנית של כללי הזהירות.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםחוזרים להתאמן: בקרוב המשחקים
המאמר הבאכך תיראה הפוליטיקה הישראלית בעקבות הסכם ביבי – גנץ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.