גרמניה הוציאה את חיזבאללה מחוץ לחוק

ישראל הביעה את הערכתה לגרמניה בעקבות החלטתה להחרים את ארגון החיזבאללה הלבנוני ולהוציאו אל מחוץ לחוק.

 

*

מדובר במהלך רב משמעות ומתגלגל שיאפשר לישראל להמשיך ולהפעיל לחצים על מנהיגים בעולם להוציא את הארגון השיעי הפועל בחסות איראנית לא רק נגד ישראל ולא רק בגבולנו הצפוני.

.

משרד הפנים הגרמני פרסם הבוקר צו פדרלי המוציא את ארגון חזבאללה מחוץ לחוק בגרמניה ואף נקט באמצעי אכיפה בכפוף להוראות הצו. הצו אוסר לקיים כל קשר עם פעילי הארגון ואינו מבדיל בין זרועותיו השונות – צבאית, מדינית או סוציאלית. .

מעתה נאסר לעשות כל שימוש בסמלי הארגון ונכסי הארגון בגרמניה, אם קיימים, יוחרמו.

שר החוץ, ישראל כ״ץ, בירך על ההחלטה: "מדובר בהחלטה חשובה ביותר וצעד ערכי ומשמעותי במאבק העולמי נגד הטרור. אני מבקש להביע את הערכתי לממשלת גרמניה על הצעד ובטוח שממשלות רבות במזה"ת וקורבנות טרור החיזבאללה שותפים לתודה זו.
.

״אני קורא למדינות אירופה נוספות ולאיחוד האירופי להצטרף ולאמץ מדיניות מתחייבת זו ולקרוא לילד בשמו: חיזבאללה, על זרועותיו הצבאית והמדינית, הוא ארגון טרור וכך יש להתייחס אליו״.

*

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמנהיגי עולם מברכים את ישראל
המאמר הבאכלבים, חתולי בית ואפילו נמרים בגני חיות נדבקו בקורונה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.