מבזקים

בגלל הנגיף: שופטי בג״צ פיספסו את רגעי התהילה האישית

6493A5E8-C807-4FF1-B18E-E19D0CF2AA3A

11 שופטי בג”צ לא יכלו ליהנות מרגעי התהילה והפירסום האישי הנדיר שזימנו להם העתירות נגד המשך כהונתו של נתניהו כראש ממשלה, זאת בשל הנגיף. בגלל הקורונה נאלצה חיות ועשרת השופטים האחרים בהרכב המורחב והנדיר לחבוש מסכות אלא כשדיברו, כך שנמנעה מהם החשיפה מצד אחד וההזדמנות שלנו לפענח את תגובותיהם לנאמר, מצד שני.

 

הצדדים השמיעו באריכות את עמדתם בעד ונגד העתירה שמבקשת כי ייקבע שחבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות שיש עמן קלון אינו רשאי להרכיב ממשלה.

 

11 השופטים עטויי מסכות.

 

הדיון ביום ראשון הסתיים לאחר שבע שעות ביום שני יימשך הדיון הפעם ההתרכזות היא בחוקיות ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן.

 

עו”ד אביגדור פלדמן, שמייצג את עמותת חוזה חדש, העותאת אמר: “ברור שהמעשה הזה נטוע במשפט הציבורי ולא הפרטי. השינויים של חוק היסוד הם כולם טובות הנאה, הם באו לספק את גושי הקואליציה. אם באמת הבסיס של פניית חברי הכנסת לנשיא הוא ההסכם הקואליציוני, ואין ספק שמחק תקבעו שהוא שערורייתי לחלוטין ומרבה את הונם הפוליטי של החברים, הפנייה היא פסולה ובטלה”.

.

עו”ד יועז יובל מאותה עמותה אמר: “כאשר מוגש כתב אישום נגד ראש ממשלת קבע צריך להפעיל את אותם מבחנים המופעלים בהלכת דרעי-פנחסי… אם כתב האישום מקבל מאפיינים של חומרה הרי שהדבר צריך להקים חזקה, אבל זה איננו השיקול היחיד שצריך לעמוד נגד מקבל ההחלטה”.

עו”ד דפנה הולץ-לכנר סיימה את דבריה בציטוט מדבריו של מנחם בגין: “המשפט הבלתי תלוי הוא למעשה המבצר האחרון של חירות האדם בימינו… בנפול מבצר המשפט אין עוד מציל לאדם הנשחק בין אבני הריחיים של השררה, ואני אומר, אזרחים ואזרחיות… שמים את כל יהבם ומבצרם האחרון ביום גורלי בידי כבודכם”.

הנשיאה חיות תקפה את עורכת הדין: “הטיעון הזה לא במקום. שום מבצר לא נופל. דיברנו על פופוליזם קודם, זה פופוליזם באותה מידה. לא ייתכן שצד יעמוד כאן ויגיד שאם לא נקבל את עמדתו, המבצר נפל”.

.

נשיאת בית המשפט העליון חיות אמרה לעותרים: “גם אם לא נקבל עמדתכם – המבצר לא נופל”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן