אזהרת החלקה נוכח מזג האוויר החורפי

למרות שאנחנו  כבר די עמוק בחודש מאי, החורף ממאן להסתלק. הגשם הפתאומי הופך את הכבישים לחלקלקים והמשטרה פרסמה אזהרה מיוחדת.

.

בשעות האחרונות ברוב חלקי הארץ החל לרדת גשם לפרקים. לאור התחדשות הגשמים הכבישים הפכו להיות חלקים ופוטנציאל ההחלקה גדל, אנו פונים לציבור הנהגים לנהוג במשנה זהירות ולהתאים את הנסיעה לתנאי הדרך. שוטרי אגף התנועה נמצאים בכבישים באכיפה מוגברת לצד מתן מענה ושירות למשתמשי הדרך.*

*בעת הנהיגה ברכב:*
?יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות חדות.

?מומלץ להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה.

?כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גדל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

? יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש – עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

?יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

?שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזורי מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

?נאלצת לעמוד בשול הדרך עקב תקלה? יש לצאת מהרכב, להפעיל אורות חירום ולעבור את מעקה הבטיחות.

צילום: דוברות המשטרה.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנערים פלסטיניים מואשמים בהשלכת בקבוקי תבערה במזרח ירושלים
המאמר הבאמנדלבליט מכשיר בבג"צ את ממשלת נתניהו החדשה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.