גנץ התפטר, יריב לוין התפטר וארדן לארה״ב

בני גנץ התפטר מתפקיד יושב ראש הכנסת. גנץ שימש בתפקיד זמן קצר עד להעברת סעיפי ההסכם הקואליציוני החדש. במקומו ייבחר לתפקיד יריב לוין מנאמניו הבולטים של נתניהו. התפקיד שייך על פי הסכם ביבי גנץ לליכוד.

.

יריב לוין התפטר מתפקיד שר בממשלה כדי לקבל את התפקיד של גנץ. ויולי אדלשטיין, האיש שלא יכול היה לשוב לתפקיד יו״ר הכנסת בשל התנגדות גנץ, סיכם עם נתניהו על קבלת תפקיד שר הבריאות.

 

ימינה של בנט ושקד נותרה מחוץ לקואליציה. הממשלה החדשה תוצג, תאושר ותושבע ביום חמישי.  נתניהו יהיה ראש הממשלה וגנץ ראש המנשלה החלופי.

 

השניים צפויים להודיע מחר לבכירי מפלגותיהם אילו תפקידי שרים יקבלו. גלעד ארדן, שהיה השר הממונה על המשטרה הוגלה לתפקיד קורץ למדי של שגריר בארצות הברית ובאו״ם בעת ובעונה אחת.

.

 

שינויים נוספים: ליצמן מדלג מתיק הבריאות לתפקיד שר השיכון ומנכ״ל המשרד בר סימן טוב הודיע כי הוא מסיים את תפקידו ונוטש את השירות המנשלתי.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםלוחם גולני נהרג מפגיעת אבן בראשו
המאמר הבאקובי מידן וגאולה אבן עם תרופה יומית משובבת לתחלואי העולם
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.