דרך צלחה! לממשלת נתניהו – גנץ

רמי יצהר מדווח:

מזל וברכה: לישראל יש מהערב ממשלה חדשה, יציבה, רחבה, בעלת רוב מכריע ויכולת משילות ראויה לציון.

 

זה קורה ביום שבו מלאו חמש שנים בדיוק לממשלת נתניהו המסיימת את כהונתה השברירית בתום שלוש מערכות בחירות שהובילו זעזוע יסודי במערכת הפוליטית שלנו. דווקא לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור ועל סף פתיחת משפטו באשמת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הקוסם נתניהו הצליח לגבש רוב מרשים של כשבעים חברי כנסת ולהקים ממשלת רוטציה שבמהלכה אמורים נתניהו ובני גנץ להחליף תפקידים ביניהן פעמיים בטרם הליכה תיאורתית לבחירות הבאות.

 

ההשבעה המשותפת של נתניהו וגנץ תחל בשעה 10 בערב עם כניסת התפטרות גנץ לתוקף מתפקיד יושב ראש הכנסת. במקומו ימונה יריב לוין מהליכוד. אחר כך יושבעו השרים, שחלקם יהיו אנשי מקצוע שאינם חברי כנסת.

 

חברי הכנסת יפוזרו ברחבי המליאה במרחקים מקסימליים גם במפלסים המרוחקים. לא יהיה צילום משותף גם לא עם הנשיא בשל הריחוק המתחייב מהנגיף. נתניהו וחלופו גנץ יישאו נאומים והמנשלה החדשה תצא לדרך.

 

כצפוי, נתניהו זרק את בנט ושקד, לא שקל אפילו לצרף את ליברמן ויושב ראש האופוזיציה יהיה יאיר לפיד, עם מאבטחים, אוטו משוריין, שמערה לעד ביתו ומעמד מיוחד.

 

נתניהו מודיע היום לאנשיו על חלוקת התיקים וכך גם בני גנץ והמתח רב בקרב רבים. בתפקידי המפתח:

ביטחון – גנץ

חוץ – אשכנזי

אוצר – ישראל כץ

משפטים – אבי ניסנקורן

ביטחון פנים – אמיר אוחנה

תחבורה – מירי רקב

שיכון – ליצמן

בריאות – יולי אדלשטיין

כלכלה – עמיר פרץ

חקלאות – אלון שוסטר

 

ממשיכים לעקוב ולדווח וצפויות התפתחויות לא מעטות במהלך היום. כמו למשך עריקת רפי פרץ כדי לקבל תיק זוטר. תיק מופרך מקבלת גם אורלי לוי.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםציפור נדירה נצפתה בהחולה
המאמר הבאבנט וכוכבי קיימו שיחת סיכום אופטימית
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.