מבזקים

גדעון סער אירגן מרד בליכוד המונע את השבעת הממשלה החדשה

D9375DF1-06D4-4D9E-941D-47E5D1BDCB3A

בני גנץ חזר בו מהתפטרותו כיושב ראש הכנסת בעקבות הודעת נתניהו כי לא ניתן יהיה להציג הערב את הממשלה החדשה. כרגע, המטרה היא להציג את הממשלה החדשה בכנסת ביום ראשון, אם ביבי ידכא את המרד שאירגן לו גדעון סער.

 

המרד בליכוד פרץ פתאומית במהלך השיחות האישיות שקיים נתניהו עם חברי הכנסת שאותם ייעד לתפקידי שרים. מובילי המרד היו אבי דיכטר וצחי הנגבי לאחר שהתברר להם שאין לנתניהו כוונה לתת להם תיק. דיכטר פתח פומבית במרד בעל סממני המרדה. הוא טען שאי מינויו לשר מהווה יריקה בפרצופם של 130 מתפקדים שתמכו בו בפריימריז. דיכטר: ״נתניהו מקדם רק את החנפנים המשרתים אותו אישית״.

 

צחי הנגבי ודיכטר הודיעו שלא יגיעו להצבעה ביום חמישי ונתניהו חש באווירת מרד המסתערת לכיוונו. לפיכך, פנה לגנץ וסוכם על דחיית המהלך שתוכנן להערב לשבוע הבא. עד אז יצטרך ביבי לטפל במקופחים ובעיקר בממריד העיקרי.

 

במקביל, ישנם גורמים בליכוד, שאותם מוביל גדעון סער, הממרידים נגד ביבי תוך היצמדות לדרישה להמנע מהרחקת רשימת ימינה מהקואליציה. סער, המורחק מכל מוקד השפעה בממשלה הבאה מוביל מאחורי הקלעים את המרד והשאלה היא מה יעשה עתה ביבי. בקיצור, המצב מרתק ומותח.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן