לא רק ילדים: גם מבוגרים עלולים למות מחום במכונית

גל החום נמשך ויש הסבורים שעוד יתעצם בטרם תחול ההקלה המקווה בסוף השבוע. בינתיים שבים הישראלים ומוזהרים שלא לשכוח ילדים באוטו.

 

 

היום התרחש אסון כשאדם בוגר כבן 50 נמצא מת במכוניתו לאחר שכנראה התעלף מיובש ומת. הציבור מוזהר שכן היובש הנלווה לחום הכבד מסוכן במיוחד. הגוף מתייבש במהירות ולכן מומלץ להמצא בצל, במקום מאוורר ומקורר. בימים האחרונים נשבר שוב ושוב שיא של צריכת חשמל בשל שימוש במזגנים.

 

.

*

מרכז שניידר לרפואת ילדים מתריע בפני הסכנה החמורה של שכחת ילדים ברכב בימי השרב הכבד השורר השבוע.

*

גל החום הקיצוני הפוקד את ישראל מחייב ערנות רבה של הורים למניעת הסכנה החמורה של שכחת תינוקות וילדים ברכב. לקראת שיאו של גל החום הצפוי מחר, מומחי *המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר לרפואת ילדים, מקבוצת הכללית, מפצירים בהורים לעשות ככל הניתן על מנת להימנע ממצבים אלו וממליצים לאמץ הרגלים שיסייעו למנוע את האסון הבא:

• יש לסכם מראש עם בן הזוג או אדם אחר על הודעה כי הורידו את הילד בגן.
• יש להניח במושב ליד התינוק את מכשיר הסלולר או התיק. ניתן להוריד אפליקציות לנייד המתריעות מפני שכחת ילד ברכב ברגע שיוצאים ממנו. גם באפליקציית הוויז ניתן להפעיל תזכורת "ילד ברכב".
בנוסף בימים חמים אלו, מומלץ לא לשהות בחוץ בשעות החמות, ללבוש בגדים מתאימים, לחבוש כובע ולהקפיד על שתייה מרובה ויש להימנע מפעילות גופנית מאומצת בימי השרב ובשעות החמות.

*

ד"ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים: אנו רואים חשיבות רבה להעלאת המודעות למניעת שכחת ילדים ברכב. המוות המיותר של תינוקות וילדים שנשכחים ברכב בחום הכבד, יכול להימנע אם ההורים יקפידו על יצירת דפוסי התנהגות שימנעו את האסון הבא".

.

נציין לשבח את עיריית אשדוד על ההחלטה לשחרר מהעבודה את עובדי הניקיון בשעה 9 בבוקר ולשלם את מלוא שכרם, זאת בנוסף לציודם בבקבוקי מים.

להיות בנאדם זה המסר של ראש העירייה. קבל מאתנו ח״ח.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםתאבי בצע פזיזים נפלו בפח מפעילי פורקס
המאמר הבאבנט חושף: כך אנו מסלקים את איראן מסוריה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.