מבזקים

לא רק ילדים: גם מבוגרים עלולים למות מחום במכונית

95152ED8-29B8-4D52-B644-EAB1FE4BF26F

גל החום נמשך ויש הסבורים שעוד יתעצם בטרם תחול ההקלה המקווה בסוף השבוע. בינתיים שבים הישראלים ומוזהרים שלא לשכוח ילדים באוטו.

 

 

היום התרחש אסון כשאדם בוגר כבן 50 נמצא מת במכוניתו לאחר שכנראה התעלף מיובש ומת. הציבור מוזהר שכן היובש הנלווה לחום הכבד מסוכן במיוחד. הגוף מתייבש במהירות ולכן מומלץ להמצא בצל, במקום מאוורר ומקורר. בימים האחרונים נשבר שוב ושוב שיא של צריכת חשמל בשל שימוש במזגנים.

 

.

*

מרכז שניידר לרפואת ילדים מתריע בפני הסכנה החמורה של שכחת ילדים ברכב בימי השרב הכבד השורר השבוע.

*

גל החום הקיצוני הפוקד את ישראל מחייב ערנות רבה של הורים למניעת הסכנה החמורה של שכחת תינוקות וילדים ברכב. לקראת שיאו של גל החום הצפוי מחר, מומחי *המחלקה לרפואה דחופה (מלר”ד) במרכז שניידר לרפואת ילדים, מקבוצת הכללית, מפצירים בהורים לעשות ככל הניתן על מנת להימנע ממצבים אלו וממליצים לאמץ הרגלים שיסייעו למנוע את האסון הבא:

• יש לסכם מראש עם בן הזוג או אדם אחר על הודעה כי הורידו את הילד בגן.
• יש להניח במושב ליד התינוק את מכשיר הסלולר או התיק. ניתן להוריד אפליקציות לנייד המתריעות מפני שכחת ילד ברכב ברגע שיוצאים ממנו. גם באפליקציית הוויז ניתן להפעיל תזכורת “ילד ברכב”.
בנוסף בימים חמים אלו, מומלץ לא לשהות בחוץ בשעות החמות, ללבוש בגדים מתאימים, לחבוש כובע ולהקפיד על שתייה מרובה ויש להימנע מפעילות גופנית מאומצת בימי השרב ובשעות החמות.

*

ד”ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים: אנו רואים חשיבות רבה להעלאת המודעות למניעת שכחת ילדים ברכב. המוות המיותר של תינוקות וילדים שנשכחים ברכב בחום הכבד, יכול להימנע אם ההורים יקפידו על יצירת דפוסי התנהגות שימנעו את האסון הבא”.

.

נציין לשבח את עיריית אשדוד על ההחלטה לשחרר מהעבודה את עובדי הניקיון בשעה 9 בבוקר ולשלם את מלוא שכרם, זאת בנוסף לציודם בבקבוקי מים.

להיות בנאדם זה המסר של ראש העירייה. קבל מאתנו ח״ח.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן