מבזקים

תאבי בצע פזיזים נפלו בפח מפעילי פורקס

4F118F64-9777-4F78-953B-A0AB604F8499

המשטרה עצרה 13 חשודים בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון ומרמה ועבירות על פי פקודת מס הכנסה. זאת במסגרת ביצוע הונאות ‘פורקס’ בלתי חוקיות לפעילות סחר במטבע חוץ.

*

בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל – מחוז הצפון, נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת, פשטו הבוקר עשרות שוטרים על בתיהם של החשודים הגרים באזור כרמיאל והסביבה, ועל משרדים מהם על פי החשד הופעלו זירות מסחר “פורקס” בלתי חוקיות

*

הפעלת זירות ‘פורקס’ בלתי חוקיות משמשת להלבנת כספים תוך ביצוע עבירות מס בידי אירגוני פשע בארץ ובעולם.

.

על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו ביצעו לכאורה עבירות הונאה כלפי אזרחים תמימים. זאת תוך שהם פונים באמצעים שונים לקורבנות העבירה ומבקשים להעביר להם כספים לרכישת מטבע חוץ בהבטחה לתשואה ורווחים גבוהים ומהירים.

השקעה בזירות ‘פורקס’ נחשבת אפיק השקעה ספקולטיבי ומסוכן המתבסס על ניסיון לצפות שינויים עתידים בשערי מט”ח. בארץ פועלות מספר זירות ‘פורקס’ חוקיות שאושרו על ידי הרשות לניירות ערך ומקיימות פעילות מסחר און ליין אמיתית.

*

הפעלת זירות ‘פורקס’ שאינן מאושרות אסורה על פי חוק,* זירות אלו מבוססת על מסחר וירטואלי במערך המחשוב של מפעילי הזירה. ובכך חשוף המסחר למניפולציה של מפעילי הזירה למטרת הונאת הסוחרים בהם.

במסגרת המעצרים ערכו הכוחות חיפושים לשם תפיסת אמצעי אחסון דיגיטאליים וראיות נוספות, לגיבוש תשתית ראייתית להעמדת החשודים לדין.

*

בין השאר תפסה המשטרה 9 כלי רכב, בהם רכבי יוקרה וכסף מזומן בסך של כ- 180,000 ש”ח, כמו גם ספרי חשבונות, מסמכים וראיות נוספות*.

*

החקירה מתנהלת על ידי משטרת ישראל, בשיתוף פקיד שומה חקירות חיפה והצפון ברשות המיסים.

*

משטרת ישראל ממליצה לציבור לגלות ערנות מיוחדת בעת הזאת. לא למהר להתחייב ולהעביר כספים, וכן מומלץ לבדוק היטב את אופי העסק או החברה. משטרת ישראל ורשות המסים ימשיכו לחקור ולחשוף עבירות פליליות, ויחתרו ויחקרו כל חשד לפעילות פלילית הפוגעת באזרחים הנורמטיביים ובכלכלת המדינה.

*

עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן