מבזקים

בגלל החמסין – הסמרטפון עלול לסכן את חייכם!

747EBCB5-08F7-4154-A451-9E9E162A8BCC

בימים האחרונים, החמים מנשוא, לא נשכחו אמנם ילדים במכוניות נעולות, אבל דווחו כמה מיקרים של מוות כתוצאה מהתייבשות במהלך נהיגה ממושכת או שהייה מחוץ לבית. המתים לא היו קשישים אלא גברים בני 40 ו-50. החום הכבד שנלווה לו יובש קיצוני מהווה סכנת חיים ברורה, מוחשית ומיידית. לכן, שתו מים כל הזמן. לא חייבים לשתות הרבה. להיפך, מומלצת שתיית לגימות מועטות וקטנות כל כמה דקות. ככה לא תרוצו כל הזמן לעשות פיפי. סיבה נוספת לעירפול החושים שנגרם מהחום, מהיובש ומהשהייה בחוץ היא הקרינה המוגברת מהטלפון הנייד וההתחממות הנוראה שלו.

 

לכן, קבלו המלצה מעשית לימי חמסין נוראיים אלה הניתנת ליישום חיובי,  פשוט ובעיקר כדאי כלכלית ובריאותית:

בחום הזה טלפונים ניידים מועדים להתחממות יתר שעלולה להיגמר רע.  מומלץ בימים כאלה להוציאם מהמגינים והעטיפות שלהם ולאפשר להם להתאוורר כשהם ״ערומים״ כאילו יצאו עכשיו מהקופסא.

.

בנוסף, נתקו וויי פיי ובלוטות׳ לעיתים קרובות ככל האפשר, בעיקר בהימצאכם בחוץ. זה גם מקטין משמעותית את צריכת הסוללה, את התחממות המכשיר ובכלל, גרוע מאוד מהקרינה הלא בריאה הבוקעת מן הטלפון החכם.

.

המלצה זו נכונה לא רק לחמסינים. אתם רוכשים חבילות גלישה עתירות ג׳יגה אבל בקושי משתמשים בהן. עם זאת, זיכרו שזוללי הג׳יגה הראשיים הם היעני חברים הנודניקים שלכם שמעבירים אינסוף תמונות וסירטונים מטומטמים בקבוצות הווטסאפ הנשלטות בידי הנודניקים העלובים, אלה הסובלים מתחושה מתמדת של היעדר תשומת הלב.

.

לסובלים בקבוצות הווטסאפ הנשלטות בידי מטרידנים כרוניים שלא נעים להעיף, נמליץ להכנס להגדרות המכשיר ולבטל את ההורדה האוטומטית של התמונות והסירטונים השודדים לכם מבלי שאתם מודעים לכך את הזיכרון של הנייד.

.

זוללי הסוללה העיקריים הנוספים הם רשתות חברתיות אחרות וכן צפייה בסרטים ביוטיוב.

.

אפשרות נוחה וקלה היא להעביר את המכשיר למצב טיסה כשהוא לא בשימוש מושכל. נגיעה, והמכשיר שוב מופעל כרגיל אבל אתם חסכתם סוללה, קרינה מזיקה והתראות מיותרות.

.

עיצות מעשיות נוספות איך להקל את החיים תוך ניצול קל, פשוט ואופטימלי של הנייד שלכם, תוכלו לקרוא ב״עניין מרכזי״, אתר החדשות המופלא המביא מאז 1999 רק חדשות חשובות, מעניינות בלי ספינים סמויים ופרסומים אינטרסנטיים.

רמי יצהר Rami Yitzhar
עורך ראשי, עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן