מבזקים

נאום הבלהות של נתניהו לפני תחילת משפטו

E2E5C407-B890-4DC6-AFE9-2F4D864A444E

זה נראה ונשמע כמו מחזה סוריאליסטי לא מן העולם הזה. נאשם במעשים פליליים חמורים ביותר, העומד בראש מדינה דמוקראטית מתייצב בבית המשפט מול המצלמות כשהוא מוקף בשריו עטויי מסיכות ותוקף באופן מעורר בלהה את מערכת השיפוט, וטוען שהמשטרה והיועץ המשפטי לממשלה ״תפרו לו תיק״.

.

מחזה סוריאליסטי מוזר: שרים לקקנים מצטופפים סביב נתניהו, מאזינים לנאום השמצות מעוררת תימהון נגד המשטרה, הפרקליטות והמערכת בכללותה, טוען שתפרו לו תיק ואז כמו בפקודה, פוצחים השרים כמו בדיקטטורה ברפובליקת בננות הם במחיאות כפיים סוערות והכל בשידור חי. אלה התמונות שיוותרו לדראון עולם בתולדות מדינת ישראל. מדהים!

.

החרה החזיק אחריו נושא הכלים של הנאשם, חבר הכנסת מיקי זוהר, יו״ר הליכוד בכנסת שאף הרחיק לכת והכריז על יחידת העילית של המשטרה להב 433 כ״ארגון פשיעה״.

.

יו”ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיב במידת דיוק גבוהה לנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני תחילת משפטו: “‏ההשתלחות הפרועה והמסיתה של נתניהו בפתיחת משפטו היא הוכחה סופית למה נאשם בפלילים אינו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה”.

.

תגובת בני גנץ, יו״ר כחול לבן: “כמו לכל אזרח, גם לראש הממשלה שמורה חזקת החפות, ואני בטוח שמערכת המשפט תקיים עימו משפט צדק”.

.

גנץ הוסיף: “אני שב ומדגיש, שיש לחבריי ולי אמון מלא במערכת המשפט ואכיפת החוק. בעת הזו, אולי יותר מתמיד, עלינו לפעול כמדינה וכחברה למען אחדות ופיוס, עבור מדינת ישראל וכלל אזרחי ישראל”.

.

שר המשפטים אבי ניסנקורן מסר תגובה לאקונית קצרה: ״עומדת לנתניהו חזקת החפות ואני מאחל לו שיוכיח אותה בבית המשפט”.

.

 

נתניהו עצמו נשא נאום הסתה הזוי:

“בשנים האחרונות מצאו פטנט חדש – גורמים במשטרה ובפרקליטות חברו לחבורת רק לא ביבי כדי לתפור לי תיקים מופרכים והזויים. המטרה היא להפיל ראש ממשלה חזק מהימין ולהרחיקו מהנהגת המדינה למשך שנים רבות. לא אכפת להם אם יבוא פודל צייתן מהימין, כאלה תמיד יש, אבל אני לא פודל, אני לא מוכן לפנות ישובים, ולכן צריך להפיל אותי”, אמר נתניהו.

 .
 “שמעתי את אלשיך מדבר בצדקנות, אותו אלשיך שעבר עבירה פלילית כשהדליף בשידור חי מהחקירות בענייני וטפל עליי עלילת שווא כאילו שלחתי חוקרים פרטיים לעקוב אחריו. הוא מזכיר רוני אחר, רוני ריטמן, שטען שאני הוא זה ששלח את הקצינה שהתלוננה נגדו. אלה האנשים שהובילו את החקירות. הן זוהמו ונתפרו מהרגע הראשון. הניסיון להפיל אותי ואת הימין הגיע לשיא בשנה האחרונה. פעמיים התערבה חבורת רק לא ביבי בבחירות. ערב הבחירות באפריל 19 פורסם כתב החשדות נגדי. ערב הבחירות במרץ הם שוב התערבו, והגישו כתב אישום. באולפנים כבר חגגו. עשו הכל כדי שלא אעמוד פה היום כראש ממשלה אלא כפוליטיקאי מובס. אבל אזרחי ישראל, אתם הרבה יותר חכמים ממה שהחבורה הזו חושבת עליכם, עלינו. נתתם לליכוד יותר קולות מכל מפלגה בתולדות המדינה”.
.

  “זו הבעת אמון עצומה בי והבעת אי אמון עצומה בהם, בכל מי שתפר את כתב האישום הזה. לכן אני ניצב פה בגב זקוף ודורש: גלו הכל, חשפו הכל. אנשי התקשורת, אתם רוצים לצלם אותי על ספסל הנאשמים, אבל אני רוצה שהציבור יידע את כל האמת ומבקש שקיפות. מבקש שהכל ישודר בשידור חי ולא מצונזר. הציבור צריך לשמוע הכל, ולא דרך המסננת המעוותת של כתבי החצר של הפרקליטות. ביום חמישי אחד מהם (דרוקר) ערך נגדי משפט שדה בטלוויזיה, בסגנון סובייטי. זה דבר חסר תקדים”.

.

נתניהו דרש להעביר את המשפט בשידור חי: ״אני דורש שייחשף המסמך המטלטל ששלח משרד המשפטים למבקר המדינה ב-2017. אותו משרד שחתם על כתב האישום של מסמך ובו קבע שלא נפל רבב בהחלטותיי בנושא המרכזי בכתב האישום. בכל מיני תירוצים המסמך הזה, שמפרק להם את התיק, לא מגיע אליכם, אזרחי ישראל”.

.

עניין מרכזי

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן