מבזקים

החל המשפט הפלילי: מדינת ישראל נגד הנאשם נתניהו

64BF6E37-CE22-4DA3-91D4-A32D2DA2F0F1

הפתגם העתיק גורס: סוף גנב לתלייה. ואכן, בנימין נתניהו, שהצליח לדחות במשך שנים את הקץ, לא יכול היה להכניע את המערכת לעד והיום טחנת הצדק המחוזית בירושלים יוצאת לדרכה למשפט הפלילי שבסיומו יחליטו שלושה שופטים ישראליים האם להרשיע את בנימין נתניהו בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים או לזכותו. האפשרות הנוספת היא עסקת טיעון שתסיים את הפרשה העגומה המטילה על נתניהו ומורשתו צל ענק.

 

המשפט יימשך שנים. לתביעה מאות עדים, זאת בנוסף לעדויות חפציות, להקלטות ולעדי מדינה. נתניהו מואשם ששפך מאות מיליונים על אנשי עסקים פרטיים ובתמורה קיבל השתלטות על כלי התקשורת מעצבות דעת הקהל. כיום, אין בארץ שום כלי תקשורת המוני שאיננו נתון למרותו ישירות או בעקיפין באמצעות אנשיו או תומכיו.

 

השליטה הזו הביאה לנתניהו את הניצחון בבחירות ואת האפשרות להתחיל עתה במסע התעללות והשמצות נגד בית המשפט. במשך שנים הוא כיוון את חיציו המורעלים נגד המשטרה שחקרה את מעשיו ואחר כך נגד הפרקליטות שקיבלה את ההחלטה על הגשת כתב האישום. עכשיו מגיע תור ההתקפות הארסיות המכוערות על בית המשפט. השר הממונה על המשטרה אוחנה נשלח אתמול לומר שהאמונה של נתניהו והליכוד בבית המשפט ״מוגבלת״, כלומר לא קיימת.

 

עוד טרם האמירה השערורייתית כשלעצמה, הזהיר המפכ״ל הקודם אלשייך, מי שעבר מסכת השמצות ואיומים אישיים נוראית מצד נתניהו אך עמד בה בגבורה, כי נתניהו צפוי לעבור בזמן הקרוב ביותר למסכת דה לגיטימציה אישית דומה נגד שלושת השופטים הדנים בפשעיו לכאורה.

 

רץ ברשת: אילוסטרציית פוטומונטאז׳ של הצילום שביבי לא יאפשר את השגתו. 

 

 


השלושה מודעים לצפוי והם מתוחים וחוששים מהצפוי להם. אומץ ליבם יעמוד למבחן ואישייותם תעמוד למבחן קשה, מסובך וממושך. וזאת לדעת: מכונת ההשמצות של נתניהו היא מהמשוכללות והאכזריות בתבל. מי שמסומן על ידו מוצא עצמו די מהר בנתיב הלוהט לגהינום עוד בעולם הזה.

 

אלא שבסופו של דבר שלושת המחוזיים פוסעים על קרקע לא בתולה ופוסעים על הנתיב שכבר פסעו בו קודמיו ששלחו בכירים לכלא ללא היסוס וללא מורא. אם משה קצב ואהוד אולמרט הגיעו לכלא רמלה – גם ביבי יכול.

 

 

אפילו הביביתון איננו מתעלם מו המציאות, לפחות לא בכותרתו. 

 

נתניהו הצליח לדחות את הקץ אך לא לבטלו. חוק ההתגברות המבטל את אפשרות העמדתו לדין לא חשוב איזה פשע יבצע כל עוד הוא מכהן, לא עבר, הוא לא השיג את הרוב הדרוש בכנסת לבטל את משפטו ועתה נותרה לו האפשרות להגיע להסדר טיעון. נתניהו הוא בינתיים ראש ממשלה אבל כבר נקבע לו יורש בהסכמתו שימלא את התפקיד בכל רגע שנבצר ממנו הדבר.

 

במצב כזה לא יוכל נתניהו לטעון שאינו יכול להתפנות לענייני משפטו. בשביל זה יש את החילופי המיועד לראשות ממשלה בכל רגע שהדבר יידרש בארבע השנים וחצי הקרובות.

 

נתניהו צפוי להכחיש היום ופרקליטיו ינסו לדחות עוד ועוד אפילו את תחילת הדיונים בפועל אבל העובדה תישאר עובדה: החל משפט השוחד החמור, שקלון מהדהד בצידו, תחת הכותרת: מדינה ישראל נגד בנימין נתניהו.

 

אנו מייחלים למשפט צדק ללא מורא וללא נשיאת פנים. לא לחומרה ולא לקלות דעת. תור הצדק לצוץ ויהי אשר יהי.

 

ואין לשכוח שלצד הנאשם בנימין נתניהו ניצבים עוד שניים: שאול אלוביץ׳ פעם משליטי ההון הישראליים שהיה הבעלים של בזק ואתר החדשות ואללה, ונוני מוזס הבעלים של קונצרן ידיעות אחרונות וואינט. יהיה מעניין.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן