מבזקים

הצלחה להנפקה של חברת החשמל

F3DDD675-6EDD-4A6A-816F-8842253935C0

חברת החשמל השלימה בהצלחה את השלב המוסדי במסגרת הרחבת שתי סדרות אג”ח קיימות: סדרה 30 (שקלית, מח”מ 3.7 שנים) וסדרה 31 (צמודה למדד, מח”מ 9.5 שנים) וגייסה כ-1 מיליארד ש״ח.
.

בסדרה 30 גייסה החברה כ- 143 מיליון ש”ח בתשואה לפידיון של 0.89% ומרווח של 0.59% מעל אג”ח ממשלתי.  בסדרה 31 גייסה החברה כ-857 מיליון ש”ח בתשואה לפדיון צמודה למדד של 0.75% במרווח של 1.27% מעל אג”ח ממשלתי צמוד.

.
בהנפקה השתתפו גופים מוסדיים מובילים בשוק ההון המקומי ונתקבלו ביקושים ערים בהיקף  כולל  של כ – 2.2 מיליארדי ש”ח.
שלב המכרז הציבורי יתקיים ביום שלישי הקרוב (26.5.2020).
אגרות החוב מדורגות: ilAA+ על ידי מעלות S&P באופק יציב ו-Aa2.il באופק חיובי על ידי מידרוג.

.
הנפקת סדרות האג”ח בוצעה בהתאם לתשקיף המדף שפרסמה החברה בחודש אפריל 2018.
יפתח רון-טל, יו”ר דירקטוריון חברת החשמל: “הצלחת ההנפקה מעידה פעם נוספת על הבעת האמון של המשקיעים בישראל בחברת החשמל, ברפורמה ההיסטורית במשק החשמל וביישומה ע”י החברה. היכולות המוכחות של הנהלת החברה להוביל תהליכים מורכבים ומאתגרים בסביבה דינמית, ולא יציבה, בראשיתו של עידן תחרותי הן מרשימות”.
.
עופר בלוך, מנכ”ל חברת החשמל : גם בתקופה זו של משבר עולמי, כלכלי ובריאותי, המשקיעים לא נרתעו והזרימו ביקושים גבוהים להנפקה שהצלחתה מהווה עדות ליציבותה הפיננסית של החברה והבעת אמון בניהול החוב, שנעשה באופן שקול ואחראי. חברות הדירוג הביעו אמון בהתנהלות החברה וניכר שהמשקיעים קראו נכון את המפה”.
.
אבי דויטשמן, סמנכ”ל הכספים בחברת החשמל: “ההנפקה הנוכחית שיקפה פעם נוספת את אמון המשקיעים בחברת החשמל. במהלך משבר הקורונה אגרות החוב של חברת החשמל הפגינו חוסן, שמרו על ערכן והיוו “נמל מבטחים” בים סוער. שימור הקשר השוטף עם המשקיעים יצר תשתית של יחסי שקיפות ואמון המהווים בסיס איתן למהלכים הפיננסיים של חברת החשמל ובראשם ניהול החוב”.

.
מפיצי ההנפקה הינם דיסקונט חיתום ופועלים אי.בי.אי. – חיתום והנפקות בע”מ.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן