מבזקים

ללא אחריות ביטוחית של ממשלות – התנועה העולמית בבעייה

21441D45-3B0B-4D22-BE53-82BA40743FD1

מיום חמישי נרשמה עלייה משמעותית במספר הנדבקים החדשים. אמנם המספר הכללי איננו גבוה וישראל זוכה למחמאות מקיר לקיר בעולם אבל פתאום, 80 נדבקים חדשים ביום ומשהו מראה מספר מדאיג בעיקר כשזה קורה לאחר החזרה לשגרה וחידוש הפעילות במערכת החינוך. עיקר ההידבקות החדשה באה במוסדות החינוך. שם כשמורה, גננת, סייעת או עובד הוראה אחר מאובחן מיד הדבר משפיע על מאות בני אדם כולל סביבת התלמידים, הילדים, המורים וצוות ההוראה.

 

משרד הבריאות הודיע: “יש עלייה חריגה יחסית במקרי ההדבקה ב-48 השעות האחרונות. המשרד שב וקורא לציבור לא להיכנס לשאננות ולהקפיד הקפדה יתרה על ההנחיות. הלך הרוח שהקורונה מאחורינו – אינו נכון”. ואכן, אין להקל ראש במצב כדי למנוע היגררות מיותרת להגבלות חדשות על חיינו.

 

כרגע, מספר החולים הפעילים המאושפזים עומד על קצת יותר ממאה. מאז הגעת הנגיף לארץ נדבקו כ-17 אלף איש ומספר המתים, הוא פחות מ-300.

 

במקביל, נערכת ישראל לחידוש אפשרות התנועה של ישראלים לחו”ל ולקליטת תיירים. המטרה היא לגבש קפסולות בינלאומיות עם מדינות שבהן המצב דומה לשלנו כך שניתן יהיה להניע אנשים ממדינה למדינה ללא צורך בבידוד.

 

הבעיה המרכזית היא למצוא דרך לאפשר תנועה ללא צורך בביטוח מיוחד שכן חברות ביטול מרכזיות בעולם מסרבות לבטח נוטסעים בכל הנוגע לאפשרות הידבקות בקורונה. גורמי הביטוח אומרים שאם ממשלות לא ייקחו על עצמן את האחריות לטיפול בנדבקים הביטוח עלול לעלות כ-100 דולר ליום!

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן