מבזקים

טראמפ הדליק את הרחוב והמהומות מתרחבות

A456697A-9A42-43F3-AA01-4F50BD7112A4

כתב אישום פדרלי באשמת רצח הוגש נגד השוטר הלבן שחנק למוות צעיר שחור. המהומות בעקבות הרצח האלים והברוטאלי מתפשטות ברחבי ארצות הברית בעוד שמיניאפוליס עצמה, מקום ביצוע הפשע המשטרתי, הטיל ראש העיר עוצר בניסיון להרגיע את הרוחות. הברוטאליות המשטרתית הבינגיזעית שוברת שיאים בעוד שההתנהלות של טראמפ מגבירה פירוד ושנאה פנימיים.

 

בשבת הגיעו ההפגנות גם לקרבת הבית הלבן בבירה האמריקנית והוחלט להטיל סגר על הסביבה כדי למנוע הסתערות על בית הנשיא. ההתססה של טראמפ רק מגבירה את אי השקט. משקיפים אומרים כי זהו מהלך יזום במטרה לנצל את התקרית הקטלנית לקמפיין הבחירות שלו.

 

קודם דיווחנו: פיטורי השוטר הלבן האכזר שנראה גורם למותו של אזרח שחור חסר אונים לאור יום ברחובה של עיר במיניאלפוליס לא הרגיעו את הרוחות. כך גם פתיחת חקירת ה-FBI בפרשה. הציבור האמריקני, בעיקר השחור אינו מאמין עוד במערכת החוק האמריקנית בעקבות ההתעללות החוזרת ונישנית באזרחים חפים מפשע על לא עוול בכפם.

השוטר המואשם ברצח. 

 

ובמקום להרגיע – טראמפ מתסיס.

 

 

היום הוא היום השלישי למהומות בכמה וכמה מוקדים בארצות הברית במחאה על האלימות הנוראה על בני המיעוטים, בעיקר השחורים וההיספאנים. העימותים והמחאות על מותו של פלויד השחור שהפך לסמל מחריפות כשסיסמת המוחים היא מילותיו האחרונות של ג’ורג’ פלויד בעוד השוטר מניח ברך ומצמית את האיש לכביש משך שמונה דקות בעודו מתחנן שיניחו ומצליח לומר רק: “אני לא יכול לנשום”. אמר ומת.

 

ההפגנות התפשטו לכדי מהומות שכללו גם הצתת תחנת משטרה, ביזת חנויות ומהומות. הנשיא טראמפ מאשים את ראש העיר “השמאלן” באי יכולת לדכא את המהומות ומאיים לשגר למיניאפוליס את המשמר הלאומי. טראמפ מנצל כל אירוע אפשרי למערכת בחירות זאת מצבו הרע בסקרים.

 

בעוד שמספר המתים מהקורונה עבר את 103 אלף המתים ומספר הנדבקים אינו יורד ועבר את 1.6 מיליון איש, טראמפ ממשיך להתנגד לעטות מסיכה ורוצה להחזיר את הכלכלה לפעילות בכל מחיר, לא חשוב כמה ימותו העיקר שהבורסה תחזור לרמה שלפני פרוץ הנגיף. יריבו, ג’ו ביידן, כינה אותו “טיפש” וכרגע מי שהיה סגנו שלאובמה מוביל בסקרים.

 

טראמפ משתמש ברשתות החברתית, ובעיקר בטוויטר, כדי להפיץ פייק ניוז. טוויטר החלה להוסיף לציטוטים שיקריים שלו אזהרה כי הציוץ עלול להחיל קשקושים שיקריים. טראמפ הגיב בהגבלות שהטיל על הרשתות החברתיות.

 

אין ספק שטראמפ החליט לנקוט בשיטות פסולות, אלימות ובלתי הולמות כדי להשאר בבית הלבן לקדנציה נוספת בכל מחיר. בכל מקרה, זו מערכת בחירות מעניינת שעוד תקצין עד להליכה לקלפיות בנובמבר.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן