מבזקים

ירושלים: שוטרי מג״ב ירו למוות בפלסטיני

8C8CB89E-9626-4E18-9E4A-6BBB543273FF

תגובות קשות לחיסולו של פלסטיני לוקה בנפשו בשבת לאחר ששני שוטרי מג״ב חשדו בו שהוא חמוש. בדיעבד התברר שכלל לא נשא נשק.

 

בהודעה המשטרתית נאמר:

 

סמוך לשעה 6:15, שוטרים המוצבים בסמוך לשער האריות בעיר העתיקה, הבחינו בחשוד שהחזיק חפץ חשוד שנראה כאקדח, קראו לו לעצור, שוטרי מגב המוצבים באזור העיר העתיקה החלו לנהל אחריו מרדף רגלי קצר, במהלכו ביצעו לעברו ירי שהוביל לנטרולו.

.

עד כאן ההודעה הנטרול כלל ירי והריגת האיש. מח״ש בודק את האירוע.

.

*

חברת הכנסת מרב מיכאלי בתגובה לירי באדם בעל צרכים מיוחדים בירושלים:*

‏מחריד. שוטרי משמר הגבול הישראלים יורים 7 כדורים, לא פחות, באדם עם צרכים מיוחדים שברח כי נבהל מהשוטרים. משטרת ישראל חייבת לא רק להביע צער אלא להצטער באמת שדברים כאלה קורים לה ולחקור כדי שיפסיקו לקרות. משטרה אמורה להגן על הציבור, לא לירות בו.
ניחומים רבים למשפחת אלחלאק על האבדן.
‏כשהשר החדש לבטחון פנים בקושי נכנס לתפקידו וכבר מאיים על האזרחיות והאזרחים שמי שיתקוף שוטר דמו בראשו, לא צריך להתפלא כשהשוטרים מיישמים נגד אדם שאפילו לא תקף אותם.

 

*

יושב ראש מרצ ניצן הורוביץ פנה למשטרה ולמשרד לבט”פ בדרישה לחקור את הריגתו של איאד אל חלאק*

במכתב ששיגר היום (ש’) יו”ר מרצ ח”כ ניצן הורוביץ למפקד מחוז ירושלים, למפכ”ל המשטרה ולשר לבטחון פנים, קרא לחקור את הרג הצעיר הפסטיני בעל הצרכים המיוחדים על ידי כוחות מג”ב בשער האריות.

.

הורוביץ מסר: “שוטרים קראו לו כשהסתובב ליד שער האריות. הוא כנראה לא הבין ולא הגיב. השוטרים התחילו לרדוף אחריו ולמרות שלא ביצע שום פשע, לא היה חמוש, ולא איים עליהם בשום צורה, פתחו באש ב7 כדורים. למה? זה מעשה בלתי נסלח שדורש חקירה מיידית לבירור האמת”

מצ”ב הפניה

 

*ח״כ אמטאנס שחאדה בתגובה למות איאד חלאק על-ידי המשטרה:*
״ ‏איאד חלאק, צעיר עם צרכים מיוחדים מירושלים המזרחית, נורה למוות היום על-ידי שוטרים. המשטרה הוציאה להורג את איאד ופשטה על ביתו רק משום שהוא ערבי. רצח זה משקף את מנטליות הכיבוש שמותר לו להרוג ולדכא. לא נסלח ולא נחדול לדרוש צדק וסיום הכיבוש״.

.

ותגובה נוספת-

*ח״כ היבא יזבק בטוויטר*: ״די לאלימות המשטרתית ודי לפשיעה הגזענית! היום נורה למוות צעיר פלסטיני בעל צרכים מיוחדים מירושלים המזרחית, איאד אלחאלק שמו. ההוצאות להורג על ידי המשטרה לא יפסקו כל עוד היורים לא נענשים. מי שירו באיאד חייבים לעמוד לדין על מעשיו.

.

תגובות נוספות:

החברה היהודית הייתה אמורה להתקומם ראשונה נגד ההוצאה להורג של איאד אלחלאק בעל הצרכים המיוחדים ממזרח ירושלים! מדובר על אדמה פלסטינית כבושה והוצאה להורג של אדם אוטיסט הינו פשע מלחמה חמור! כיתת היורים שביצעה את ההוצאה להורג אמורה לעמוד לדין ולהיות מאחורי סורג ובריח! איבוד ערכים מוחלט

.

 

ח״כ סעדי בתגובה על הריגתו של איאד אלחלאק : ״כנראה שאנו בני החברה הערבית חייבים להסתובב עם אפודי מגן, בנוסף למסכות הפנים״.

.

ח״כ אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת) אמר בתגובה לאירוע שבו נהרג הצעיר הפלסטיני מירושלים המזרחית איאד אלחלאק ע״י שוטרי מג״ב:
״זהו פשע נתעב נגד צעיר שהינו בעל צרכים מיוחדים, זוהי תוצאה של ההסתה המתמשכת במסדרונות הממשלה נגד האוכלוסייה הערבית ומדיניות היד הקלה על ההדק, וכנראה שבני החברה הערבית יצטרכו ללבוש אפודי מגן בנוסף למסכות הפנים.
יש להעמיד לדין את השוטרים שביצעו את מעשה ההוצאה להורג, נעקוב אחר הנושא״.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן