מבזקים

ניהול עמוד פייסבוק – איך עושים זאת נכון

בתור בעלי עסק שהם מאוד עמוסים בעצמם, בחיי היום יום, ייתכן שלא תרצו להשקיע יותר מדי מאמצים בכל מה שנקרא “מחלקת הדיגיטל” של העסק. עם זאת, אי אפשר להתעלם מכך שעסק שאין לו כל נוכחות דיגיטלית ברשת, פשוט לא יצליח לאורך זמן ובעיקר יפסיד הרבה מאוד לקוחות משלמים, שיכולים היו להתווסף לו. ניהול הדיגיטל בעסק אינו חייב להיות בידיים שלכם – אתם יכולים, כמובן, למנות אדם מקצועי ומהימן שיהיה אחראי על ניהול עמוד פייסבוק עבורכם. תפקידו של האדם הזה יהיה למצות ככל שניתן את פוטנציאל השיווק של הרשת החברתית הזו, כאשר בין היתר מטרתו תהיה לייצר עבורכם סוג של “חלון ראווה דיגיטלי” נאה, במקביל לתפעול האתר הרגיל ברשת.

הייחודיות של פייסבוק בין הרשתות החברתיות

הדבר שמאפיין יותר מהכל את פייסבוק והוא גם היתרון שלה על פני המתחרות שלה, מבין הרשתות החברתיות האחרות, הוא היכולת שלה לייצר קהילות. עבורכם כבעלי עסקים, קהילת גולשים שצומחת סביב העסק שלכם, למעשה הופכת עם הזמן ללקוחות קבועים ונאמנים. ניהול עמוד פייסבוק מטרתו לייצר ולחזק קהילה שכזו, לרבות לחזק את הקשר בין הלקוחות לבין העסק ותחושת השייכות שלהם אליו, כמו גם את הקשרים בין הגולשים עצמם. חשוב להבין כי לא כל אחד יכול לנהל עמוד פייסבוק: את התפקיד החשוב הזה, כדאי לתת רק למי שיכול באמת לבנות עבורכם אסטרטגיה, לתכנן היטב את הפעולות העתידיות שהוא מתכוון לבצע בעמוד שלכם ושכל הנושאים הללו יהיו מדידים – שהרי רק בצורה כזו ניתן לוודא שאכן קיימת הצלחה.

מה כולל ניהול עמוד בפייסבוק?

בכדי לנהל עמוד בפייסבוק, על האדם שאותו שכרתם לצורך המשימה להכיר אותו לעומק ולרוחב, כלומר להכיר אתכם. חשוב לבצע חשיבה משותפת בכל שלב, על מנת שהאדם המופקד על הנכס הדיגיטלי היקר הזה, יעשה את עבודתו בצורה הטובה ביותר והמהימנה, זו שתיעשה בצורה שנאמנה למקור עד כמה שניתן. ניהול עמוד בפייסבוק כולל העלאת פוסטים, כאשר לרוב מדובר בשני סוגים של פוסטים – כאלה שמטרתם למכור באופן ברור וכאלה שמטרתם למכור בצורה “נסתרת”. על המנהל של העמוד להיות בעל יכולת טובה להבין מה הקהל רוצה, לכתוב תוכן בצורה מדויקת ובהתאם לעסק שלכם ובנוסף – גם לשלב גרפיקה שתוסיף לתוכן ותעשה את העמוד איכותי יותר.

איך עוד ניתן למשוך גולשים אל האתר העסקי?

מלבד ניהול של העמוד בפייסבוק, חשוב שתשקיעו גם בפעולות שיווק אחרות כמו קידום אורגני או ממומן בגוגל ואפילו את שניהם יחד, אם צריך. ניהול עמוד בפייסבוק יכול להיות התפקיד של אותו אדם שגם יכתוב עבורכם מאמרי קידום לאתרים שונים, כאלה שישולבו עם הקישורים לאתר שלכם ומשם ימשכו גולשים אליכם. ישנם רבים שיגיעו אליכם באמצעות חיפושים שהם יבצעו בגוגל ולכן לא כדאי להפסיד אף לקוח פוטנציאל.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן