מבזקים

בכל זאת, יש הבדל תהומי בין ביבי לגנץ

14250ECB-6017-4261-95AB-562E942F4834

‫פתאום, ובניגוד לחשדות, התברר לי שבני גנץ הוא לא ביבי נתניהו ודווקא מהצד החיובי של ההשוואה. אחרי הריגת הפלסטיני הלוקה בנפשו על ידי שני אנשי משמר הגבול לא נשמעה מילת התנצלות לא מצד ראש הממשלה ולא מהשר הממונה על מג״ב, נו, הליכודניק ההוא.

.

ורק גנץ הביע צער ממלכתי מכובד ומתבקש. כבוד!‬

.

וזהו הנוסח המלא של דברי בני גנץ בפתח ישיבת הממשלה. הוא התייחס למגוון נושאים, האחרון שבהם, הריגת הפלסטיני בשבת.

.

*דברי רה”מ החליפי ושר הביטחון בני גנץ בפתח ישיבת הממשלה:*
“אפשר לאפיין את התקופה הנוכחית בכך שמדינת ישראל מתמודדת בו זמנית עם מרחב של אי יציבות בשלושה היבטים: הראשון, בריאותי ונוגע בקורונה, השני, ביטחוני נוכח האירועים שראינו בתקופה האחרונה, והשלישי, כלכלי, נוכח המצב המשקי והצורך להניע את גלגלי העשייה קדימה ככל האפשר.
אני סבור שמבחינת המציאות הבריאותית, אנחנו עוברים ל”שגרת קורונה”. המשמעות היא שהדבר הזה מסתובב אצלנו, בינינו ומעת לעת נרגיש אותו בעלייה כזו או אחרת. יש חשיבות גדולה להתמודדות במציאות הזו, שקיימת בתוכנו בעוצמות משתנות. אנחנו חייבים להפגין גם שיתוף פעולה בין שלל הגופים ובעיקר לעמוד באחריות. בראש ובראשונה אחריות אישית של כל אזרח, לדעת להתנהל באופן אישי נכון. אפשר לתכנן דרכי התמודדות ברמת המדינה, אבל אם הפרט יתנהל בזלזול לא יהיה לעניין הזה תוחלת. לא צריך לפעול בהיסטריה או להמנע מיציאה לעבודה אלא להתנהג באופן אישי נכון, הדבר הזה נכון במיוחד לאוכלוסיה המבוגרת שלנו.
גם בעלי העסקים שאנחנו מעוניינים שייפתחו לא צריכים להניח שהסכנה חלפה, כדאי שהפתיחה תהיה מדורגת וזהירה. הנחינו על צעדי אכיפה שילוו את פתיחת העסקים. בסופו של דבר עדיף עסק שנפתח בזהירות ובהדרגה על עסק שנפתח מהר ונסגר מיד אחר כך, ולכן צריך להקפיד הקפדה יתרה על העניין הזה וגם מבחינתנו, כל משרד ומשרד והאחריות שלו בתחומים שלו. אני מאמין שאפשר להתמודד עם שגרת הקורונה וצריך לעשות את זה.
כך גם בנושא הנעת הכלכלה במשק, שר האוצר יציג פה תכף תוכנית שאנחנו תומכים בעקרונותיה. חייבים להניע לאט ובזהירות את גלגלי המשק, בשביל שנוכל להתמודד עם משברים עתידיים שיבואו במעלה הדרך.
הנקודה האחרונה זו הרגישות הביטחונית. אין עלייה דרמטית באירועי הביטחון בתקופה האחרונה, אבל אי אפשר ולא נכון להתעלם מהאירועים מהשבוע האחרון. זה מעלה את הדריכות בשטח, זה מעלה את הדריכות בקרב הכוחות.
אנחנו כמובן מגבים אותם. לצד זאת, אנחנו מצטערים על המקרה שבו נורה איאד אלחאלק ואנחנו כמובן משתתפים בצערה של המשפחה.
אני בטוח שהנושא הזה יתוחקר מהר ויוסקו ממנו המסקנות ואנחנו נעשה כל מאמץ להפעיל את הכח במידה הנדרשת מתוך כוונה לצמצם ככל האפשר את הנפגעים. נהיה כמובן חייבים לשמר את רמת הביטחון בתקופה הזו כמו תמיד”.

*

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן