מבזקים

האוזר על אתגרי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת

7280BBC4-54BA-4DD8-9132-664C88FC8902

 ח”כ צבי האוזר (דרך ארץ) נבחר פה אחד לשמש כיו”ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. 

.

יו”ר הכנסת, ח”כ יריב לוין (הליכוד), הגיע לדיון ובירך: “ברכות גדולות, לאיש הנכון במקום הנכון. ועדת החוץ והביטחון היא מקום מדהים, עם הרבה מאוד יכולת חשובה להיחשף לדברים הכי עמוקים בביטחון ישראל וביחסי החוץ שלה בזמן אמת, ולתת זווית ראייה אחרת. חשיבה זו מחוץ לקופסה, מחוץ למערכות המבוקרות,  היא חיונית ובעלת תרומה גדולה לביטחון ישראל ולמעמדה בעולם. להבדיל מכל ועדות הכנסת האחרות, שעוסקות בבקרה על עבודת הממשלה בנושאים גלויים, הוועדה הזו היא העין הפקוחה היחידה שרואה את הדברים שאינם גלויים, ובעניין הזה אתה שליח של אזרחי ישראל.

.

הוועדה תעסוק מטבע הדברים גם בסוגיית מהלך החלת הריבונות, שאני מקווה שאכן יקרה, ובהיבט הזה אני חושב שלא במקרה, מתוך אמון אישי רחב מאוד של כל מרכיבי הממשלה והקואליציה הנוכחית, כולם נתנו בך אמון אישי להוביל את המהלך החשוב הזה מכיוון הכנסת. אין לי ספק שתעשה את זה בצורה הכי טובה ועניינית שיכולה להיות. מאחל לך המון הצלחה, ושתביא את הידע והניסיון הרחבים שלך לתוך המערכת.

.

לאחר מכן אמר יו”ר הוועדה, ח”כ האוזר: אני שמח להיות כאן, ביקשתי להיות יו”ר ועדת חו”ב, זו אינה ברירת מחדל ואני גאה על כך. התפקיד שהוטל עליי הוא תפקיד מקצועי שנועד לשנות מציאות לטובה.

בראייה היסטורית, אנו נמצאים היום בסופו של הרבעון השלישי של המאה הראשונה לעצמאות ישראל. אנו עדיין דור מייסדים ומצויים בעיצומה של בניית תשתית למפעל “חידוש הריבונות של העם היהודי בארץ ישראל”.

.

אלו הם זמנים של משבר אמון עמוק בין המערכות והממסדים לבין עצמם; ובין הציבור למערכת הפוליטית – תפקידנו, בוועדת החוץ ובטחון, הוא לשקם ככל האפשר אמון זה. אנו מאותגרים בהעתקת שדה הקרב משטח האויב אל ריכוזי האוכלוסייה הישראלית.

.

אנו מאותגרים במזרח התיכון הנמצא בעיצומה של מהפכת “האביב הערבי” דבר המציב אפשרויות והזדמנויות לשינויי גבולות במזרח התיכון.

.

אנו מאותגרים בקיום לכידות חברתית שהיא מרכיב ליבה בחוסן הישראלי והיא שתאפשר לנו להתמודד אל מול אתגרים ביטחוניים ומדיניים עתידיים.

.

כיושב ראש ועדת החוץ והביטחון בכוונתי לתת ביטוי לביטחון הלאומי במובנו הרחב; לצד הגנרלים צריך גם אזרחים שמגיעים מדיסציפלינות שונות ובעלי זווית ראייה שונה.

.

אני מודה ליו”ר הכנסת שהחליט לכבד אותי בנוכחותו ולחברי הועדה על הבחירה והאמון שנתתם בי.בהמשך הציע ח”כ האוזר להקים את ועדת המשנה למודיעין, שירותים חשאיים ושו”ן, בה יהיו חברים ח”כ אבי דיכטר (הליכוד), ח”כ גדעון סער (הליכוד), ח”כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), ח”כ משה יעלון (יש עתיד-תל”ם), וח”כ האוזר, אשר יעמוד גם בראש ועדת המשנה. הצעה זו אושרה גם היא פה אחד.

 (צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן).

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן