מבזקים

יעקב מרגי נבחר לראשות ועדת הכלכלה בכנסת

4677FE14-F65C-4AC7-86DF-A69489381398

חברי ועדת הכלכלה של הכנסת התכנסו היום וקיבלו פה אחד את המלצת ועדת הכנסת לבחור בח”כ יעקב מרגי לעמוד בראשות הוועדה.

.

יו”ר ועדת הכנסת, ח”כ איתן גינצבורג, הציג את המלצת ועדת הכנסת וסיפר כי נחשף לח”כ מרגי בשנה האחרונה. “גיליתי אדם שהוא מענטש. לימדת אותי שבמרוקאית אין את המילה ‘מענטש’, אבל אתה אדם שכולו לב ושכל ישר, שמכבד את הבריות, והבחירה שלך לתפקיד יו”ר ועדת הכלכלה תהייה ברכה לכנסת ולמדינת ישראל”, אמר ח”כ גינצבורג לח”כ מרגי.

.

יו”ר הכנסת, ח”כ יריב לוין, בירך את ח”כ מרגי ואמר כי זאת הזדמנות להודות לו על שירותו כסגן יו”ר. “אם אפשר לומר איך היינו רוצים לראות חברי כנסת בבית הזה, אז אתה דוגמה ומופת לכך והוועדה תהנה מזה בכל יום שאתה עומד בראשה.

.

אתה מקבל אתגר ענקי, לוועדה משקל עצום והשפעה אדירה על המשק שהולכת ועולה מקדנציה לקדנציה. אתה מגיע לוועדה עתיר ניסיון ואני בטוח שתעמוד באתגר ותצליח לתת מענה לכל מכלול הנושאים העצום שתחת סמכותה של הוועדה”, אמר.

.

מיד לאחר בחירתו התיישב ח”כ מרגי על כסא היו”ר, הודה ליו”ר הכנסת לוין ולחברי הוועדה ואמר: “כיהנתי בשלל תפקידים ציבוריים, במשך שנים רבות, אך בסיום תפקידי כיו”ר ועדת החינוך הבנתי שתפקיד יושב ראש ועדה הוא התפקיד החשוב מבניהם. להיות יו”ר ועדת הכלכלה זה אתגר גדול מאוד, בעיקר בתקופה הזו ואני גאה גם במשימה להחזיר את כבודה של הכנסת ולעזור לממשלה לתפקד. אני בא לעבודה יחד עם חברי הכנסת והצלחתי זו גם הצלחתם”, אמר.

.

בוועדה יהיו חברים 15 חברות וחברי כנסת בהם, מלבד היו”ר מרגי (ש”ס) גם דוד ביטן, קרן ברק, שלמה קרעי ושרן השכל (ליכוד). בנוסף לכך, ח”כ אתי עטייה מהליכוד תהייה חברה בוועדה על מכסת כחול לבן. כמו כן יהיו חברים בה גם ח”כ בועז טופורובסקי וח”כ עידן רול (יש עתיד תל”ם), ח”כ יבגני סובה (ישראל ביתנו), ח”כ מתן כהנא (ימינה) וח”כ תמר זנדברג (מרצ). בנוסף לכך, יכהנו בה גם שני חברי כנסת מהרשימה המשותפת, חבר כנסת נוסף מכחול לבן וחבר כנסת נוסף מיהדות התורה.

.

חברי הוועדה בירכו גם הם את היו”ר הנכנס מרגי. ח”כ השכל אמרה כי הוועדה הרוויח את ניסיונו הרב של ח”כ מרגי. ח”כ אנטאנס שחאדה (הרשימה המשותפת) הוסיף כי הוא בטוח שח”כ מרגי יעשה את התפקיד בהצלחה. ח”כ רול אמר כי לוועדה אתגרים רבים ובוא בטוח .

שתדע לפתח מנועי צמיחה חדשים למשק. ח”כ סובה הוסיף כי חברי הוועדה ימשיכו לפקח על עבודת הממשלה. ח”כ ברק אמרה כי ח”כ מרגי ידע לטפל בכל הנושאים בנועם ובדרך ארץ. ח”כ טופורובסקי ציין כי הוועדה הולכת לקבל משנה חשיבות בגלל הטיפול בנושא הקורונה, והיא תצטרך לסייע לאזרחים שממתינים לפתרונות. ח”כ עטייה אמרה כי היא בטוח שח”כ מרגי ימלא את התפקיד כראוי.

.

מנהלת הוועדה, לאה ורון, בירכה גם היא את היו”ר מרגי ואמרה כי צוות הוועדה יעשה הכל להצלחתו והצלחת הוועדה, ובכוחות משותפים נתרום למשק, לצרכנים ולציבור. היועץ המשפטי של הוועדה, עו”ד איתי עצמון, איחל גם הוא הצלחה ליו”ר ואמר כי צוות הייעוץ המשפטי המיומן והבקיא של הוועדה עומד לרשותו ולרשות חברי הוועדה.

.

 

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת קיבלה את המלצת הוועדה המסדרת ואישרה את מינויו של ח”כ חיים כץ (ליכוד) לתפקיד יושב ראש הוועדה לכנסת ה-23. הדיון התקיים בהשתתפות יו”ר הכנסת ח”כ יריב לוין.

.

ח”כ כץ נבחר לראשונה לכנסת החמש-עשרה ועמד בראשות ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסות השש-עשרה, השמונה-עשרה והתשע-עשרה. בכנסת התשע-עשרה הייתה הוועדה בראשותו שיאנית החקיקה החברתית עם יותר מ-180 חוקים חברתיים שעברו בקריאה שנייה ושלישית במליאה. בכנסת העשרים, בממשלה ה-34, כיהן חיים כץ כשר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

.

יו”ר הכנסת יריב לוין בירך את ח”כ כץ על מינויו ואמר: “ועדת העבודה, הרווחה והבריאות זכתה היום ביו”ר עוצמתי שהוביל אותה לאורך שנים להישגים חסרי תקדים, לא רק בנפח העבודה העצום אלא גם בתוכן. הנגיעה הכי פרטנית ומעמיקה, בנושאים ובדברים שנוגעים לכל אזרח במקומות הכי רגישים. הפעם אתה מגיע לכאן גם עם הניסיון שצברת כשר הרווחה והשירותים החברתיים, עם היכרות מעמיקה של כיצד הדברים נראים גם מצדה של הממשלה. יש כאן צירוף של ניסיון עצום ומחויבות עצומה לנושא שבוער בעצמותיך, ואני בטוח שזו תהיה קדנציה של שיאים חדשים ושל דאגה לאנשים, בתקופה הלא פשוטה שרבי מאזרחי ישראל חווים כיום. אני מאחל לך הצלחה גדולה, שנתברך בעשייתך ובשל כל מי ששותף בעבודת הוועדה”.

.

יו”ר הוועדה המסדרת ח”כ איתן גינזבורג פנה לח”כ חיים כץ ואמר: “נבחרת שוב לעמוד בראש הוועדה הזו כמי שעסק כל חייו בנושאים החברתיים. זו בחירה שהיה עליה קונצנזוס. חזרתך לתפקיד תהיה משמעותית הן עבור האזרחים, שתמיד בראש מעיינך והן לעבודה התקינה של הכנסת”.

לאחר המינוי אמר ח”כ חיים כץ: “כשחזרתי לכנסת היה ברור לי שאם אני רוצה לעשות משהו משמעותי ולתרום לאוכלוסיות המוחלשות, אני חייב לחזור לשולחן הוועדה. פניתי ליו”ר הכנסת ואמרתי לו שזה הדבר היחיד שאני רוצה. אני שמח לחזור.

.

בקדנציות הקודמות חוקקנו חוקים רבים ונגענו בכל המגוון האפשרי של האוכלוסיות.  הגדרתי לעצמי מספר מטרות לקדנציה הזאת. בין היתר נפעל להעלאת מאות אלפי גמלאים מעל לקו העוני, נטפל במימוש העלאת קצבאות הנכים, באלימות במשפחה ובמניעת תאונות עבודה. אנחנו בזמן שאול של ארבע שנים ובזמן הזה אם אנחנו לא מגיעים למטרות- לא עשינו כלום, זה שחור לבן”.

.

חברי הוועדה וחברי כנסת נוספים בירכו את ח”כ כץ לרגל מינויו ואיחלו לו ולוועדה עבודה פורייה למען אזרחי ישראל.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן