מבזקים

רם שפע נרגש לעמוד בראש ועדת החינוך, התרבות והספורט

E2A63F88-2873-46D3-9A8D-6EC6B2FB2981

ח”כ רם שפע (כחול לבן) נבחר לעמוד בראש ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת.

.

עם בחירתו אמר רם שפע: “בעשור האחרון הקדשתי את חיי לעולם החינוך – יש לי תואר שני בחינוך, בהכשרתי אני מורה להיסטוריה ותנ”ך; למדתי בסמינר הקיבוצים, הייתי במשך שבע שנים מייצג של הסטודנטים בישראל, חבר המועצה להשכלה גבוהה וחבר ועדה להכשרת מורים. רציתי להיות חבר בוועדת החינוך ואני שמח ונרגש שהגעתי לרגע הזה.

.

אני נשוי לקולנוענית, אבי היה ספורטאי אולימפי ולכן אני רואה עצמי מחובר מאוד לשלושת הנושאים שבתחום אחריותה של ועדת החינוך, התרבות והספורט. החינוך מורכב משלוש זירות – חינוך מלידה עד סיום בית הספר; חינוך בלתי פורמלי שראוי יותר שיקרא חינוך ממשיך, ומערכת ההשכלה הגבוהה. מדובר בעולם אדיר של משימות ואתגרים שיגיעו לפתחנו. התרבות היא לא פחות מנכס אסטרטגי למדינת ישראל ואי אפשר להמעיט בחשיבותה ובהשפעתה על הלבבות.

.

כך גם עולם הספורט שהוא נשמת אפה של החברה הישראלית. אני רוצה שהוועדה תהיה קשובה לציבור ואני מזמין את כולם לראות בה בית”.

.

*יו”ר הכנסת ח”כ יריב לוין בירך את יו”ר הוועדה החדש: “אתה בא עם המון ידע, היכרות עם המערכת ותשוקה אמיתית לעסוק בנושאים המורכבים והחשובים שבתחום אחריות הוועדה.* אתה מגיע ממקום שהוא ביקורתי למערכת, והשילוב הזה הוא דבר שמערכת החינוך על כל מרכיביה זקוקה לו. ההיכרות והביקורתיות יאפשרו לך להוביל את הוועדה למוקד של בקרה שוטפת בשילוב של יצירתיות, חידוש ושינוי. יש בתחום אחריות הוועדה גם את עולם הספורט שמתמודד בתקופה הזאת עם אתגר אדיר. אני מאחל לך הצלחה אמיתית, הולך להיות פה מאוד מעניין ומשמעותי”.

.

יו”ר הכנסת לוין הידוע באהדתו לקבוצת הכדורגל הפועל תל אביב הוסיף בחיוך: “אני מקווה שתהיה לך סיבה להזמין אותי לוועדה לאחר זכיה של הפועל תל אביב בגביע, לפחות בשלב הראשון”.

.

*

יו”ר ועדת הכנסת ח”כ איתן גינזבורג בירך את ח”כ שפע ואמר: ” בין כל המינויים זהו אולי המינוי המקצועי ביותר. מדובר באיש חינוך בכל רמח אבריו, שעשה הרבה מאוד למען התחום הזה ומכיר היטב את הוועדה הזאת”.
חברי הוועדה בירכו את יו”ר הוועדה החדש:
ח”כ אורלי פרומן (יש עתיד): “מדובר באחת הוועדות המשמעותיות יותר, עם עבודה רבה ומאתגרת. אני מקווה שנמצא את הזמן הראוי לדון גם בהשכלה הגבוהה וכמובן גם בתרבות והספורט שחשובים לכולם”.
ח”כ עוזי דיין (הליכוד): “אין תחום בישראל שכ”כ זקוק לשינויים דרסטיים כמו החינוך”.
ח”כ וליד טאהא (הרשימה המשותפת): “אדם מעצב את דעותיו למשך החיים במערכת החינוך, ולכן מדובר בנושא החשוב ביותר במדינה. יש ישובים בישראל שהילדים לומדים בתת רמה ונאלצים לנסוע מרחקים ארוכים בתנאים קשים. אנחנו יודעים על בתי ספר שלא מחוברים לחשמל ולמים ויש אלפי כיתות חסרות בחברה הערבית”.
ח”כ קטי שטרית (הליכוד): “אני נמצאת היום בוועדת החינוך וכך אני סוגרת מעגל. לפני 30 שנה הייתי מורה ואני רואה בחינוך את הדבר החשוב ביותר. האמונה שלי לאורך כל הדרך היא שבאמצעות החינוך אפשר לשבור את תקרת הזכוכית ואני ההוכחה לכך. אני מקווה שהעבודה שלנו תהיה חשובה ומועילה”.
ח”כ סונדוס סאלח (הרשימה המשותפת) איחלה ליו”ר הוועדה החדש: “שתביא שפע, מקצועיות, רצון ונחישות לשנות ולהשפיע במיוחד לטובת האוכלוסיות המוחלשות בארץ. משבר הקורונה הוכיח שמערכת החינוך היא מערכת פגיעה שצריך לבנות תוכנית ולשקם אותה. כמו כן, השקעה בחברה הערבית היא צו השעה”.

(צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת).

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן