מבזקים

הפגנות נגד טראמפ מסביב לעולם

B7E0C638-D36E-403C-967A-B97F9173EC47

דונלד טראמפ הוא הנשיא הראשון בתולדות ארצות הברית הפועל באופן ישיר, מכוון ובמפגיע כדי לחולל פירוד באומה האמריקנית מטעמים פוליטיים ובכך מפר בגסות את החוקה. האשמות מסוג זה גואות בתוככי אמריקה ואפילו שר ההגנה לשעבר מאטיס השמיע אותן בגלוי.

 

הבית הלבן הגיב באכזבה וטראמפ הזדרז לעקוץ שמאטיס הוא שר ההגנה שגם הוא וגם אובמה פיטרו מתפקידם. ברחבי ארצות הברית נמשכות הפגנות ענק הכוללות תהלוכות, מצעדים ומחאות על הגזענות והאלימות של השוטרים האמריקנים בעיקר כלפי שחורים.

 

המחאות ברחבי אמריקה אינן פוסקות זה היום התשיעי והן מתקיימות עד תחילת העוצר הלילה המוטל במקומות רבים החל בשעה תשע בערב. מספר מעשי הביזה מצוי בירידה בשל הוכחות משטרתית וצבאית גבוהה ובשל מחאות המנהיגות השחורה והקריאה להפגנות שקטות. מנהטן נראית מסוגרת וחנויות הרחובות הראשיים מוגנות בלוחות עץ מפני ביזה וחדירה חוזרת ונישנית. הנזקים גדולים והפגיעה התדמיתית גדולה. טראמפ דווקא שואב מכך עידוד. להבנתו, המהומות יסייעו לו להיבחר מחדש בבחירות לנשיאות בחודש נובמבר.

 

 

בינתיים, בשל המחאות הגוברות,  נעצרו גם שלושת השוטרים האחרים שהיו מעורבים ברצח פלויד שהם צפויים לכתב אישום על סיוע ואי מניעת רצח. סעיף האשמה של השוטר החונק למוות של פלויד הוחמר לרצח ממדרגה שנייה. אם יורשעו הארבעה צפויים לעונשי מאסר של עד 40 שנה.

 

אבל גם זה אינו מרגיע את ההמונים. ההפגנות נגד טראמפ והתנהלותו התפשטו ביום חמישי לעולם כולו וכללו מצעדים והפגנות בלא פחות מ-50 ערים בעולם כולל לונדון, פריז ואמסרדם. ורק בתל אביב דממה. פה איש לא יפגין נגד טראמפ, חברו הטוב של ביבי.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן