100 אלף נדבקים חדשים בכל יום

החזרה לשיגרה בחלק ניכר ממדינות העולם מניבה עלייה דרמטית בתחלואה בכל מקום שבו הציבור נוטש את כללי הריחוק החברתי לטובת התקהלויות והתרועעות בלתי מבוקרת.

 

ארגון הבריאות העולמי מביע בשבת דאגה חמורה מן העובדה שבכל אחד מן הימים האחרונים חלו בקורונה לא פחות ממאה אלף בני אדם. כיום, מוקדי התמותה הם ביבשת אמריקה, בעיקר במרכזה ובדרומה.

 

שלוש המדינות עם מספר המתים הגדול ביותר הן המדינות שמנהיגיהן זלזלו בנגיף באופן בוטה ולאורך זמן. בראש ארצות הברית של טראמפ אחריו בריטניה של בוריס ג׳ונסון ולמקום השלישי הנורא עלתה היום ברזיל של בולסונרו. שלושת מנהיגי הימין הקיצוני הללו הקריבו את חיי מאות אלפי בני האדם במטרה לקדם אג׳נדה אישית מופרכת.

 

ברוסיה, באיראן, במצרים, בהודו, בטורקיה ובמדינות נוספות לא הושגה שליטה והמחלה אינה מבוקרת.

 

בישראל אין גל שני ונעשים מאמצים להתמודד עם הצפיפות במוסדות החינוך. החזרה לפעילות במשק טובה ורוב האזרחים שומרים על ריחוק חברתי גם ללא איומים מפוברקים שהופצו על מבצעים משטרתיים המתוכננים לכאורה בערים הגדולות בימים אלה. המשטרה הכחישה אך משרד הבריאות ממשיך להטיף: הישמרו לנפשותיכם.

 

.

על פי הנתונים הרשמיים אותרו ביממה האחרונה 123 בני אדם נושאי הנגיף. העלייה מוסברת גם במספר הבדיקות הכללי שזינק ורשם שיא חדש של יותר מ-16 אלף.

 

.

מספר הנדבקים הכולל עומד על כ-18 אלף מתוכם 2,336 חולים פעילים. מבין החולים 29 במצב קשה, בהם 23 מונשמים, 36 חולים בינוני והיתר במצב קל. בסך הכל החלימו יותר מ-15 אלף ישראלים.

ביממה האחרונה אין תמותה והמספר הכולל עומד על 292 מתים.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםזהירות, אסטרואיד עלול להשמיד בקרוב את כדור הארץ
המאמר הבאאין לאשר ביטוח חיים בנסיבות חשודות
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.