12 הרוגים בתקיפה אווירית על מטרות איראניות בסוריה

מקורות בלתי רשמיים מדווחים ביום ראשון על תקיפה נרחבת יחסית שבוצעה בלילה שבין שבת לראשון על מספר גדול של מטרות בתחומי סוריה. על פי הדיווח המטרות שהותקפו הן של מליציות פרו איראניות הממוקמות בסוריה.

 

על פי הדיווחים היו שמונה תקיפות אוויריות שבהן נהרגו לפחות 12 בני אדם. מקור הנחשב אמין למדי טען שההרוגים הם פעילים פרו-איראניים מעיראק ומאפגניסטן. המטרות היו ככל הנראה מחסני כלי נשק ותחמושת ולא חיסולים אישיים ממוקדים. המטרה של ההפצצות שבוצעו כנראה מכלי טייס בלתי מאוישים היתה לדברי הסורים להשמיד ציוד צבאי שהגיע בשבוע שעבר לסוריה.

 

בדיווחים אחרים פורסמה הערכה כי התקיפה לא בוצעה בידי ישראל אלא על ידי האמריקנים שהנשק היה מיועד לשמש נגדם ונגד בני בריתם במלחמת האזרחים המתחדשת בסוריה. גם בשבוע שעבר בוצעה תקיפה דומה שבה דווח על הריגת חמישה פעילים מהמיליציות הפרו-איראניות באזור אל-בוכמאל שבגבול סוריה-עיראק.

 

ישראל מחויבת למאבק בהתבססות האיראנית בסוריה ופועלת באופן מוצהר במטרה לסלק את האיום השיעי מארצו של בשאר אסד.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהחשש לקשיים לישראלים בקבלת דרכון פורטוגלי מגביר את הביקוש
המאמר הבאנחנך מפעל המסוגל לייצר 2 מיליון מסכות בחודש
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.