האומץ להסתלק מאנשים השותים את אושר האישי שלך

רבים מדי משקיעים את מיטבם במטרה בלתי נשלטת למצוא חן, לרצות, לזכות באהדת הזולת.

.
העניין פשוט: ככל שמושקע יותר במטרה מעורפלת זו – התוצאה המעשית היא אובדן עצמאות, טשטוש מדאיג של זהות אישית ובסופו של יום תחושה מעיקה של ריקנות מתסכלת.
.

כשמדובר במשפחה הקרובה – זה חלק הכרחי בכללים המבטיחים חיים משותפים טובים בתנאי שקיימת הדדיות מוכחת המעניקה שביעות רצון מתמשכת לשני הצדדים.

בחן את עצמך ובדוק האם אינך משקיע יותר מדי מן המאמץ הזה כדי לרצות כל הזמן גם אנשים מן המעגל השני והשלישי.

.

אמץ אסטרטגיה מדורגת חדשה: לאט לאט תן לחברים המזוייפים להבין שזהו. נגמרה האידיליה שלהם. או שיקבלו אותך כמו שאתה או שיחפשו להם פראייר אחר לשתות את נפשו ללא הפסקה.
.

כי בכל פעם שאתה מוחל על כבודך למען ״חבר״ אתה מוסר לזולת בהתנדבות חלק חשוב מעצמך. לפעמים זה יותר גרוע מאונס פיזי, אובדן כספי או בזבוז זמן כרוני.
בקיצור, תלמד להגיד ״לא״ ואם צריך להסתלק באלגנטיות מאנשים מיותרים.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar
טריינר NLP מומחה ומוסמך

שיתוף:
מאמר קודםהדרבי החיפאי: תיקו בפנים – מכות בחוץ
המאמר הבאבעלי אולמות אירועים אינם רשאים להפקיד צ׳קים דחויים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.