מבזקים

גם גנץ בעד הסיפוח אבל בהסכמות

F168AE0D-8FCD-4573-B3D2-1DFB471AE6EF

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, נועד גם הוא עם שר החוץ הגרמני, הייקו מאאס. השניים דנו ביחסים הקרובים של ישראל וגרמניה המבוססים על ערכים ואינטרסים משותפים.
.

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, הודה לשר החוץ הגרמני על המעורבות האישית שלו בהוצאת פעילות ארגון חיזבאללה מחוץ לחוק בגרמניה ועל המחויבות הממושכת שהפגין למאבק בגילויי אנטישמיות ואנטי ציונות בדגש על מוסדות בינלאומיים.

.

עוד עסקו השניים בהתפתחויות האזוריות ובצעדים המדיניים העומדים על הפרק. בהקשר זה, אמר גנץ למאאס, כי תוכנית השלום של הממשל האמריקאי מהווה הזדמנות היסטורית שהוא רואה חשיבות בקידומה ביחד עם הממשל. כל זאת, מתוך ראייה אחראית ודיאלוג מירבי עם הגורמים השונים באזור וכחלק מדיאלוג בינלאומי רחב.

.

גנץ דן עם מאאס בנתונים המדאיגים לגבי איראן שעולים מדו”ח סבא”א האחרון המצביע על תוקפנותה, והפנה את תשומת לבו של שר החוץ הגרמני לצורך לפעול באופן אקטיבי במועצת הביטחון ובאיחוד האירופי. בכלל זאת, אמר גנץ, כי יש להוביל מדיניות תקיפה שתוודא את קיום הפיקוח ההכרחי שימנע מאיראן להשיג נשק גרעיני שיהווה סכנה לעולם כולו.

*

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון אמר בסיום הפגישה: “אנו מוקירים את היחסים המיוחדים עם גרמניה ונעשה כל שניתן כדי לחזק את שיתוף הפעולה והדיאלוג עמה כמובילה חשובה באיחוד האירופי וכידידת אמת של ישראל. לגרמניה יש תפקיד משמעותי בקידום השלום והביטחון במזרח התיכון”.

.

השניים הסכימו להמשיך בדיאלוג החשוב בשבועות הקרובים.

.

 

גם ראש הממשלה נתניהו נפגש עם שר החוץ הגרמני. בהודעת ראש הממשלה נאמר כי השניים דנו בהתמודדות עם נגיף הקורונה ועל השלכותיו על הכלכלה. ראש הממשלה עמד על הצורך להגביר את הלחץ על איראן, והדגיש כי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית קבעה כי איראן ממשיכה להפר את התחייבויותיה ולהסתיר אתרים החשודים בפעילות גרעין צבאי.

.

כמו כן, ראש הממשלה דן עם שר החוץ על הפסקת מימון עמותות הפועלות נגד ישראל.

.

שר החוץ הגרמני ביקש לשמוע על תכניות ממשלת ישראל בנושא תכנית טראמפ, במיוחד בשל כהונתה הקרובה של גרמניה כנשיאת האיחוד האירופי ובמסגרת חברותה במועצת הביטחון של האו״ם.

.

ראש הממשלה עמד על האינטרסים החיוניים של ישראל בכל הסדר עתידי, כגון הצורך בשליטה ביטחונית מלאה מערבית לירדן. כמו כן אמר רה”מ נתניהו שכל תכנית ריאלית חייבת להכיר במציאות ההתיישבות הישראלית בשטח, ולא לטפח את האשליה של עקירת אנשים מבתיהם.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן