מבזקים

לראשונה: הגבלות הוטלו על שכונות בדרום תל אביב יפו

8B6D063D-FBC7-4397-A138-6B06A065DF2D

בעקבות ההחמרה בתחלואה הוטל סגר על כמה שכונות דרומיות בתחום תל אביב יפו. כוחות ביטחון אוכפים את הגבלות התנועה באזור.

.
ההגבלות הוכרזו ביום שישי על שכונות עג’מי, צהלון וחיסכון ביפו. עיריית תל אביב  קיימה ביום שישי ישיבת תיאום מיוחדת ליישום הנחיות הבריאות.

.

הכרזת הממשלה הגיעה על רקע עלייה חדה בתחלואה בנגיף הקורונה בשכונות אלו, ובהמשך למאמצי הסברה ואכיפה מוגברים בשבועות האחרונים. ״עניין מרכזי״ פירסם לראשונה לפני ימים אחדים על הכוונה להטיל את ההגבלות הללו.
.
ואלה עיקרי ההנחיות:

• מיקום ההגבלות: שכונות עג’מי, צהלון וחיסכון מוכרזות כ”אזור מוגבל” לשבוע הקרוב.
• איסור התקהלות: אסורה התקהלות של יותר מ-10 אנשים במקום אחד, כולל בתפילות, בשמחות, ובאירועי אבלות.
• אכיפה בעסקים: אסורה התקהלות של יותר מ-10 אנשים בבית עסק אחד, כולל עובדים ולקוחות; חובה על כל מי שנמצא בבית עסק לחבוש מסכה כל העת; יש להקפיד על הנחיות התו הסגול. האחריות על יישום ההנחיות חלה על בעל העסק, ומי שלא יקפיד על ההנחיות עלול לספוג קנס כבד ואף רישום פלילי.

.

• מוסדות חינוך: בתי הספר והגנים יהיו סגורים.
• בידוד ביתי: היציאה על הבית אסורה למי שחולה וכן למי שמחויב בבידוד. מפרי בידוד עלולים להיענש כחוק. מי שאינו חייב בבידוד יכול לצאת מהבית כרגיל.

.
• בידוד במלונית: חולה שתנאי מגוריו אינם מאפשרים בידוד, יפונה למלונית. מי שנזקק לסיוע בנושא יכול לפנות לעירייה דרך מוקד 106 פלוס.

.
• סיוע: מחויבי בידוד שזקוקים לסיוע במזון, תרופות או יציאה למלונית יכולים לפנות לעירייה דרך מוקד 106 פלוס לקבלת סיוע.

.
• הסברה: העירייה ממשיכה כל העת במאמצי הסברה נרחבים ביפו, כולל כריזה, הפצת מסרונים, הפצת סרטונים, תליית כרזות, וחלוקת מסכות וחומרי הסברי הסברה במרחב הציבורי.

.
• אכיפה: בימים הקרובים תתקיים אכיפה מוגברת של המשטרה והעירייה בנושא חבישת מסכות, איסור התקהלות, ובידוד.

*מי שיפר את ההנחיות צפוי לקנסות כבדים, ובמקרה של עסקים אף רישום פלילי וסגירה מנהלית של העסק ל-30 יום.

.

מצ”ב חומרי ההסברה המופצים מהבוקר לתושבים ולעסקים בשכונות ביפו- מנשר לבעלי עסקים, מנשר לתושבים, הודעה לתקשורת הערבית, מסרונים לתושבים- הכל מופץ בערבית ובעברית.

*

 

ובינתיים מגבירה גם המשטרה את ידה ומבצעת בדיקות, ביקורות ואכיפה מוגברת.

*

נמסר כי במבצע משטרתי מיוחד שנערך הלילה, בוצעו ביקורים ובדיקות ב- 744 בתי עסק ברחבי הארץ כחלק מאכיפת התקנות לשעת חירום, בדגש על מגבלת ההתקהלות וחובת עטיית המסיכה.

.

 

אמש נערך מבצע אכיפה משטרתי רחב היקף בכל הארץ לאכיפת התקנות לשעת החרום באולמות שמחה/גני ארועים, מועדונים, פאבים וברים. האכיפה המשטרתית התמקדה במוקדי הבילוי השונים.

.

במהלך המבצע ביקרו השוטרים בכל רחבי הארץ 744 בתי עסק, ולמרות שמרביתם עמדו בתקנות, התגלו עשרות הפרות שטופלו.

.
ב-22 בתי עסק בוצע דילול קהל, ניתנו 70 אזהרות, 12 בעלי עסקים זומנו לשימוע, נסגרה מסיבת טבע אחת וניתנו עשרות דו״חות בגין אי חבישת מסיכה.

.

בתוך כך, נמשכת אכיפת הפרות הבידוד ואי עטיית מסיכות במרחב הציבורי בניגוד לתקנות, כשמדי יום ניתנים בכל רחבי הארץ מאות דו״חות בהקשר זה.

.

אנו שבים וקוראים לציבור לגלות אחריות ולהישמע להנחיות משרד הבריאות והוראות התקנות לשעת חירום במטרה למנוע התפשטות הנגיף ולמען שלום הציבור ובריאותו.
—-
צילום: דוברות המשטרה.

.

 

ודובר צה”ל מסר כי ביום שישימביקר מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין עם מפקד מחוז דרום, אלוף-משנה יוסי כהן וקצינת המבצעים של הפיקוד, אלוף משנה לירון דונל בערערה ורהט יחד עם ראש עיריית רהט וראש מועצת ערערה.

.

במהלך הביקור הוצגו על ידי ראשי היישובים נתוני התחלואה והסיוע הנדרש בשלב זה להאטת קצב ההידבקות באזור. פיקוד העורף פועל במגזר הבדואי בחודשים האחרונים ומוסיף בפעילות בימים אלה בעזרת כ-45 אנשי מילואים, בדגש פעולות הסברה ופינוי לבתי מלון לבידוד והחלמה.

*

מדברי מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין:* ״אנחנו נישאר ונפעל כאן עד שננצח את הבעיה. בשילוב עם משטרת ישראל, קופות החולים והרשויות המקומיות נעשה את העבודה הטובה ביותר על מנת לצמצם את התחלואה, אך אתם כקהילה נדרשים לסייע גם כן. המאמץ המרכזי בשיפור בתחלואה, הוא הוצאת החולים מחוץ לקהילה להחלמה בבתי מלון. פיקוד העורף יסייע ויתמוך ככל שיידרש על מנת שתוכלו לחזור לשגרה״.

.

 

 

בצה״ל מתקיימת הערכת מצב מתמשכת בנושא מניעת התפשטות נגיף הקורונה. אתמול (ה׳), קיים סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר דיון בנושא בו עמדו על תמונת המצב בצה״ל לצד המלצות להמשך הפעולות הנדרשות על פי תרחישים שונים. כמו כן תבוצע אכיפה מוגברת של כללי ההתנהגות האישית והצבאית ומניעת הדבקה על ידי מפקדים והמשטרה הצבאית.

.

סגן הרמטכ״ל הדגיש את אחריות המפקדים לשמירת כשירות יחידתם ובריאות החיילים ובכלל הקפדה על הנחיות משרד הבריאות וצה״ל.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן