נתניהו מתעשת: נגמרו ההקלות ותשכחו מנסיעות לחו״ל

אחרי הביקורת המתגברת הנשענת על זינוק בנתוני התחלואה, הודיע היום נתניהו שזהו, נגמר. לא יהיו הקלות נוספות עד לבלימה מחודשת של התפשטות הקורונה. לדבריו, הוקפאו כל התוכניות לפתיחת התעופה והתיירות שתוכננו לתחילת אוגוסט. הבעיה היחידה היא שטרם ההצהרה ביבי נכנע ללחצים ושיחרר את מגבלות המופעים וההצגות מה שעלול להניב גל תחלואה בעיקר של אוכלוסיה קשישה המאכלסת תיאטרונים, קונצרטים והיכלי תרבות למיניהם.

 

בטקס חילופי מנכ״ל משרד הבריאות, שיבח נתניהו את משה בר סימן טוב על התעקשותו ונחישותו חרף הביקורת בידי כמה הזויים נוסח יורם לס. במקום בר סימן טוב נכנס ללשכת המנכ״ל פרופסור חזי לוי.

 

נתניהו אמר:

"בשלב זה יש את שאלת תעופה, אבל אנחנו לא מתכוונים לפתוח כלום בקרוב. אנחנו חייבים להשטיח חזרה את העקומה ונעשה את הצעדים הנדרשים שהעלייה הזו תיבלם".

.

ראש הממשלה גילה כי הצעדים המתוכננים מחדש יכללו "סגרים נושמים על אזורים עם תחלואה גבוהה. אין מה לעשות, צריך לשנות את ההרגלים של הציבור ואם זה לא יעזור ננקוט בצעדים תקיפים יותר. נעשה כל מה שדרוש כדי לבלום את המשך התפשטות המחלה – כפי שעשינו בהתחלה".

.

ביבי הוסיף: "אני רוצה להגיד לבר סימן טוב – נהניתי מהעבודה המשותפת עם שר הבריאות ואיתך. בכל הזדמנות שדיברנו ידעתי תמיד שאקבל אינפורמציה מדויקת ואמירה אמתית של מיטב שיפוטך שהיה טוב מאוד אבל  תמיד ידעתי שאקבל הערכה שאין בה שיקול אישי ויש בה רק חשיבה על טובת הציבור. זו דוגמא ומופת לאיש שמשרת את הציבור ואני רוצה להודות לך ולאחל לך המשך הצלחה ותרומה למדינת ישראל".

.

 

בצד ההצהרה על סיום עידן ההקלות יצויין שהדבר קורה אחרי התרה שערורייתית של חידוש מופעים, אירועים, הצגות ובתי קולנוע להיקף של עד 75 אחוזי תפוסה.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנהג בן 75 מואשם בגרימת מוות, בהפקרה ובשיבוש הליכים
המאמר הבאלראשונה: הגבלות הוטלו על שכונות בדרום תל אביב יפו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.