פרשת הצוללות היא החמורה בתולדות המדינה

מליאת הכנסת דחתה את הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה. ההצעה שכונתה "מניעת הממשלה מלבדוק את פרשת השחיתות הביטחונית החמורה ביותר מאז קום המדינה – פרשת הצוללות" (יש עתיד-תל"ם) נדחתה ברוב של 62 מתנגדים מול 36 תומכים.

.

ההצעה "ממשלת סיפוח ואפרטהייד חייבת ליפול" (הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, תע"ל, בל"ד) נדחתה ברוב של 64 מתנגדים מול 24 תומכים ונמנע אחד.

.

ח"כ יעלון הציג את ההצעה של יש עתיד תלם ואמר: "אני קובע באחריות שפרשת נתניהו כלי השיט היא פרשת השחיתות הביטחונית החמורה ביותר בתולדות המדינה לכן אינני יכול לתת אמון בממשלה שבראשה עומד נאשם בעבירות שוחד מרמה והפרת אמונים ומפרשות שנראות כצל חיוור לעומת פרשת שחיתות זו, שבה העדיף ראש ממשלת ישראל בצע כסף על פני ביטחון המדינה.

.

״אינני יכול לתת אמון בממשלה שבה מכהנים שני שרים בכירים בני גנץ וגבי אשכנזי, רמטכ"לים לשעבר, שמכירים אישית חלקים מן הפרשה מתקופת כהונתם, הם קראו והתחייבו להקמת ועדת חקירה ממלכתית והיום שותקים."

.

 

השר המקשר בין הכנסת לממשלה דוד אמסלם השיב: "לא הייתה עלילת דם גדולה ושקרית מעלילת פרשת הצוללות. זאת הפנטזיה של השמאל והתקשורת מהיום הראשון שהם ראו את רוה"מ נתניהו עולה ויורד מהצוללת. גם כשבעצם החליטו לקרוא לתיק שלושת אלפים מה שהם עשו זה שכל פעם שהזכירו את התיק בטלוויזיה הראו את תמונתו של רוה"מ נכנס ויוצא מהצוללת למרות שבתיק הצוללות הוא בכלל לא נחקר."

צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהוארכו ההגבלות על המעסיקים
המאמר הבאמיליון מובטלים וביבי מתעסק בכיסוי הוצאותיו על חשבון הציבור
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.