668 נדבקים ביום: אמ״ן ממליץ לחזור להגבלות וסגרים

המצב בהידרדרות מתמדת ולסרת מעצורים. מידי יום נשבר שיא חדש של מספר נדבקים. משרד הבריאות בדיווח של יום חמישי מדווח כי
ביממה האחרונה אובחנו 668 נדבקים חדשים.
.

במקביל, ממליץ אגף המודיעין בצה"ל (אמ"ן) לראש הממשלה ולשרים לשקול ברצינות ובהקדם לחזור בהם מן ההקלות שניתנו לציבור ולהרחיב דרמטית את אכיפת הבידוד, כמו גם את אכיפת המסיכות תוך הרחבת אמצעי קטיעת שרשראות ההדבקה, כלומר לשקול מחדש חופש תנועה וסגרים.

 

.

נתניהו המודע לגודל הסיכון מהסס לנקוט הליכי רגרסיה המתבקשים מן המציאות המסוכנת בשל הערכת גורמי הערכה פסיכולוגיים כי הציבור עלול לגלות סימני סרבנות ואי ציות ומאידך, גורמים אינטרסנטיים עלולים ללבות את ההתנגדות לחזרה להגבלות הקודמות.

 

לפי שעה, למרות הגל הגואה מחדש של ההידבקות נמנעים שליטים בעולם המערבי להפעיל אמצעי כפייה נוסח המזרח. ההערכה היא שנתניהו צפויה להשיב את ההגבלות בהדרגה החל מהשבוע הבא.

 

ההגבלות הראשונות שיחודשו נוגעות לאירועים פומביים.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהמלונות מטונפים? ומה עם הארגזים בקטנועי הטייק אוויי?
המאמר הבאההפסד של פפ הכתיר את קלופ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.