נתניהו מתקשה להשליט משמעת ההכרחית לטיפול בגל השני

לעומת הגל הראשון, שטופל ביד ברזל ובמשמעת הדוקה מצד נתניהו, עכשיו הכאוס משתלט והאנדרלמוסיה שולטת.

 

ישראל, שהתנהלותה היתה מופתית בסגירה מהירה של הגבולות ובפיקוח הדוק על האוכלוסייה, הפכה לפתע למדינה הכי אדומה באירופה. כל מי שרצה לחדש את יחסי התיירות אתנו נסוג בבהלה נוכח ההפקרות השוררת בבארים, במסעדות, בבתי המלון ולאורך חופי הים. מי שקלט את המתרחש ואת חוסר היכולת של ביבי לתפקד נוכח הלחצים שמפעילים עליו האינטרסנטים, הוא שר הבריאות החדש יולי אדלשטיין ומנכלו החדש חזי לוי. לוי הוא כבד פה, מתנסח בכבדות ובהססנות ומתקשה לייצג כהלכה את המדינה בתקשורת. הופעתו אמש בחדשות 13 היתה יותר ממביכה. היום הוא כבר מצדד בהעברת הטיפול המרכזי בגל השני למי שמתמחים בכך, ממש כפי שהציע בזמנו נפתלי בנט.

 

מי שמתמחים מכל הבחינות לטפל בקורונה מבחינת ההתנהלות המישקית הוא משרד הביטחון. נתניהו מנע זאת בעבר כדי לא להעניק נקודות זכות לבנט ועכשיו הוא לא יתן את התענוג לבני גנץ, מחליפו של בנט על עס שר הביטחון. התוצאה עגומה למדי.

 

 

היום, בתגובה לדברי מנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי כי יש להעביר אחריות למשרד הביטחון,
אומר שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט: "אני מברך את מנכ״ל משרד הבריאות על דבריו האמיצים.
*

לדברי בנט, ״מחדל אי הקמת מערך חירום, פגע אנושות במטה לחמם של מיליון מובטלי-קורונה. יש לבצע זאת כבר היום.

.

״בתחילת משבר הקורונה ביקשתי להעביר את האחריות הביצועית לידי משרד הביטחון על פי החלטת הממשלה בעניין פנדמיה. משרד הבריאות הוא רגולטור ואינו גוף ביצועי שיכול לנהל מצב חירום לאומי.
.

״מקור כל הסירבול, העיכובים והביורוקרטיה הוא אי הקמת מערך חירום לאומי".

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםח״כ רם שפע נגד ההתעללות בסטודנטים
המאמר הבאענפי תרבות שונים בסכנת קריסה כלכלית
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.