מבזקים

סיפוח בהסכמה אמריקנית בלבד מסוכן לישראל

84B7AF9B-E821-4A24-A04A-3F41EBAE556B

תוך העברת מסר ולפיו מתנגדים ומתנגדות לסיפוח חד צדדי, בעד היפרדות בביטחון מהפלסטינים קיימו היום חברי הכנסת מרב מיכאלי, רם בן ברק ויאיר גולן, יחד עם מומחים ומומחיות נוספים, כנס בנושא סיפוח חד צדדי והסכנות הטמונות בו.

*

חברת הכנסת מרב מיכאלי: ״הסיפוח הוא לא מהלך מקצועי או ענייני, אלא מהלך פוליטי ואופורטוניסטי. ראש ממשלה לא יכול להרשות לעצמו לעשות מהלך כל כך משמעותי בלי שהוא נותן לציבור דין וחשבון על ההשלכות והמחירים שלו. הציבור, ובטח גורמי המקצוע חייבים לקבל את התמונה של המשמעות של סיפוח חד צדדי, והמשמעות שפורטה כאן ע”י אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שתרמו לישראל כל חייהןם היא תמונה הרסנית של נזקים מקצה לקצה.

*

עוד הוסיפה מיכאלי כי עצירת הסיפוח חייבת להיות הצעד הראשון במהלך שמחזיר את הדיבור על שלום, על פיתרון שתי מדינות ועל הסכם מדיני. מאז אוסלו, ישראל לא הביאה יוזמה משלה לפסלטינים ולשותפים אחרים לאיזשהו מהלך כלפי הסכם. זה מה שישראל צריכה לעשות. וזאת ההנהגה שאנחנו צריכות, הנהגה שרוצה ויכולה לעשות את המהלך הזה.

*

חבר הכנסת רם בן ברק מבכירי המוסד לשעבר:
״סיפוח חד צדדי בהסכמה ישראלית – אמריקאית בלבד הוא מהלך מסוכן מאוד בעיקר בתקופה הנוכחית בה אנו נמצאים. זו תקופה בה המצב הביטחוני רעוע ויכול להתלקח בכל רגע. נתניהו, שמוביל סיפוח חד צדדי ולא אחראי, הולך לשנות את המציאות שאנו מכירים, להבעיר את השטח וגם לפגוע בישראל מבחינה כלכלית.
סיפוח חד צדדי מסוכן לביטחון ישראל.
.

״אנחנו לא ערוכים למחיר שנשלם על המהלך, זה לא יעבור בשלום. אי אפשר להתעלם מהעובדה שלראש הממשלה יש שלושה כתבי אישום והוא יעשה כל דבר כדי להסית את הדיון הציבורי.
ראש הממשלה יודע שסיפוח חד צדדי הוא לא נכון אך הוא בכל זאת בוחר לקחת את כל מדינת ישראל להרפתקאה מסוכנת מאוד וכל זה בשביל שלא נתעסק במצב המשפטי שלו.

.
״סיפוח חד צדדי מסוכן לישראל, שגוי ונועד בשביל להגשים מטרה פוליטית של אדם אחד שמואשם בשלושה כתבי אישום וחבר לחבורה קיצונית.״

חבר הכנסת יאיר גולן, סגן הרמטכ״ל לשעבר:

“מדינת ישראל תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות.”

.

על הדברים הברורים האלו במגילת העצמאות חתמו כל ראשי הישוב הציוני- מימין ומשמאל. אלו הן הוראות ההפעלה של הציונות ושל מדינת ישראל.
.

סיפוח חד צדדי של שטחים ובתוכם אוכלוסיה עוינת, והתקפלות בפני הימין הקיצוני המשיחי זאת קריעת מגילת העצמאות לגזרים, וזה סוף החלום הציוני.

ציונים לא מספחים.
בעת הזו, בשיאו של משבר מנהיגים ציונים עושים הכל לשיקום הכלכלה, ולסיוע לאזרחי שבמצוקה- ישראל בלי הבדל דת גזע ומין. ציונים בונים ועושים הכל לשמור על ישראל מדינה דמוקרטית עם רוב יהודי מוצק.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן