מבזקים

ענפי תרבות שונים בסכנת קריסה כלכלית

9D9D54D1-64A3-491B-8CCD-200AD17FBD60

נשיא המדינה רובי ריבלין ושר התרבות והספורט חילי טרופר אירחו את נציגי עולם התרבות והאומנות בישראל
על רקע המשבר שחווה הענף.

.

ריבלין אמר בפגישה עם נציגי תחום התרבות: “תרבות ואמנות אינם מותרות. זה מה שמעצב את נפש האומה שלנו. בלי התרבות והאמנות הישראלית, מדינת ישראל לא הייתה מה שהיא היום”
‏.
“עולם התרבות היה הראשון להיסגר, והאחרון להפתח. אני שומע את המצוקה שלכם. לא צריך להקל ראש בהנחיות מצילות החיים שאוסרות על התקהלויות בזמן עליית התחלואה. לצד זאת, יש לספק פתרון מקיף חברתי וכלכלי”.

.

 

שר התרבות והספורט חילי טרופר:
“דווקא בימים כאלה, נדרשים לחברה הישראלית אוויר ותקווה, ויש בתרבות כדי לספק זאת. אני שמח ונרגש לראות את התרבות חוזרת.”

.

הנשיא והשר שמעו מהמשתתפים על מצוקת הפרנסה, על הקושי להביא את הקהל לאולמות, על סכנת הקריסה המוחלטת של ענפים רבים כמו הקולנוע ועל המאבק על הלגיטימציה שלהם כאמנים לזכות בהכרה מצד המדינה והקהל בתקופה זו.

.

במפגש השתתפו:
היוצר והבמאי מאור זגורי, השחקנית והסופרת גילה אלמגור, השחקנית נלי תגר, הסטנדאפיסטית רביטל ויטלזון, הזמר והיוצר ארקדי דוכין, מנכ”ל תאטרון “נא לגעת” אורן יצחקי, במאי הקולנוע אבי נשר, מנכ”לית תיאטרון בית לסין ציפי פינס, יו”ר איגוד האמרגנים והמפיקים יוני פיינגולד, מנהל הגלריה באום אל פאחם סעיד אבו שאקרה, השחקן דרור קרן, השחקנית נורית שלום, בעלי חברת ההגברה “מור קול” אילן מור, מנכ”לית איגוד המארגנים ומפיקי הבמה ענבל ג’ורינו, איש הסאונד אייל אלטרץ ומנכ”ל תיאטרון באר שבע ומנהל בית ספר גודמן למשחק שמוליק יפרח.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן