ארגון הבריאות העולמי מזהיר: הנגיף מדביק מהאוויר

הפרידה בטריקת דלת של טראמפ מארגון הבריאות העולמי מזיקה בינתיים רק לאמריקנים. טראמפ מחפש שעירים לעזאזל נוכח העובדה שמספר החולים בארה״ב חצה הלילה את 3 המיליון ומספר המתים עבר מזמן 130,000.

 

לטענת טראמפ ארגון הבריאות לא התריע מהר מספיק מהמחלה שמקורה בסין. הסינים מסתדרים מצויין אחרי שהכניעו את הגל הראשון וכלכלתם מזנקת לשיאים חסרי תקדים, בעוד שארה״ב שוקעת ל-15 מיליון מובטלים, כ-60 מיליון המתקיימים מתלושי מזון ומהדפסת טריליוני דולרים שגם הם אינם מחזירים את המשק לפעילות ורק מנפחים באופן מלאכותי את שערי המניות בבורסה של ניו יורק.

 

ובינתיים, הודיע היום ארגון הבריאות הבינלאומי כי חוקרים מאששים את החשד שהנגיף לא רק עובר מוטציות מהירות שקשה לעקוב אחריהן, אלא שעתה מתברר כי הנגיף מדביק גם מן האוויר ולא רק כפי שחשבו עד עתה מעיטוש או שיעול של אדם אחר.

 

מדעני העולם כולו איחדו כוחות ועמלים כבר כחצי שנה למציאת תרופה או חיסון אך עד עתה ללא הצלחה. ממשלות מקציבות סכומי עתק למחקרים, חברות תרופות מפרסמות רמזים שתכליתם להזניק את שווי המנייה בבורסה אך בפועל לאף אחד עוד אין מושג מה עושים נגד הנגיף.

 

החשד העיקרי עתה הוא מפני זינוק עצום במספר החולים והמתים לקראת החורף. האפשרות המעשית היחידה עכשיו לבני האדם בעולם היא להשקיע כל מאמץ אפשרי לא להידבק בקורונה, לפחות לא עד סוף 2021.

 

ובינתיים, אצלנו:

1,319 בני אדם נדבקו בקורונה ביממה האחרונה.
מספר החולים הפעילים עומד על 13,841, בהם 83 במצב קשה.
אתמול בוצעו 25,270 בדיקות.
.

עניין מרכזי