35 לוחמים מגדודי החיזבאללה השיעים חוסלו בגבול סוריה עירק

לפחות 35 לוחמי מיליציות המכונות פרו איראניות נהרגו בהפצצה מן האוויר בדרום מזרח סוריה באזור הסמוך לעירק.

 

זהות התוקפים אינה ידועה אך ההערכה היא שמדובר כנראה בתקיפה אמריקנית. יש גם המייחסים אותה לישראל אם כי מדובר במרחב שהפעילות הצבאית העיקרית נגד כוחות הקרקע מבוצעת בידי האמריקנים והכורדים.

 

על פי הדיווחים שפורסמו בטורקיה, מדובר בהפצצת פתע על שיירה מאויישת בלוחמים מגדודי החיזבאללה הפרו איראנית שנעה באזור דיר א זור בקרבת בוכמאל. בין ההרוגים שני קצינים בכירים, להם נערכה הלווייה פומבית בעלת אופי צבאי.

 

 

באזור ממוקמים בסיסים של לוחמי טרור שיעים הפועלים בעידוד משטר אסד. מטרת מתחמי הטרור לאבטח את נתיב השליטה האיראני המשתרע מפרס, דרך השטח העירקי ועד סוריה ומשם ללבנון. באזור קיימים גם בסיסים המאויישים חלקית גם בידי אנשי קומנדו של משמרות המהפיכה האיראניים. החשוב שבהם הוא בסיס "אימאם עלי", הממוקם בסמוך לגבולה עיראקי.

מקורות סוריים טוענים שמרבית ההרוגים הם אנשי מיליציה שיעים עירקים.

ההפצצה באה ימים ספורים אחרי שכוח קומנדו ״אמריקני״ מיוחד נחת בלילה באזור והצליח לחטוף מקומיים שסיפקו מידע מודיעיני רב חשיבות.

החדשות הסורי "דיר אזור 24" על פעולה נרחבת של צבא ארצות הברית והכורדים בסביבות בוכמאל במטרה ללכוד פעילים בארגון הטרור דאעש. כוחות קומנדו מיוחדים הונחתו בשטח העיירה באמצעות מסוקים בשעות הלילה. על פי הדיווח הכוחות חטפו עשרות בני אדם במטרה לחלץ מהם מודיעין על הנעשה בשטח.

מחוז דיר אזור, בו נמצאת העיירה בוכמאל, הוא אזור שרוב אוכלסייתו סונית אך הוא נשלט על ידי כוחות משטר אסד והמיליציות הפרו איראניות.

.

מי שסבר שהמלחמה בסוריה הסתיימה טועה. המדינה עדיין משוסעת ומפוררת ובאזורים שונים חוזרים לפעול שרידי דאעש.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהאינטרס המוביל את נתניהו הוא אישי ופוליטי
המאמר הבא״עניין מרכזי״ מציג: MerkaziTV
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.