מבזקים

פרס ביטחון ישראל ל-א׳ מהמוסד ולאחרים

28322807-3671-41AF-9767-5BDB63097381

פרס ביטחון ישראל לשנת 2020 (תש”ף) יוענק לשלושה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה”ל, שב”כ, מפא”ת במשרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות.

.

בנוסף, יוענק פרס על מפעל חיים לא’ מהמוסד על יזום פתרונות טכנולוגיים. שר הביטחון גנץ אישר את המלצות ועדת פרס ביטחון ישראל להעניק השנה (תש”ף) שלושה פרסים לפרויקטים ופעילויות שתרמו לביטחון המדינה ולשמירה על עוצמתה ויתרונה האיכותי בשדה הקרב, הן בהיבט הטכנולוגי והן בהיבט המבצעי. כמו כן יינתן השנה פרס נוסף על מפעל חיים.

.

גנץ: “אני גאה בהון האנושי שיש לנו במערכת הביטחון, בארגוני הביטחון ובתעשיות הביטחוניות שמוכיחים כל פעם מחדש שאין ולא יהיו לנו גבולות במלחמה על ביטחון ישראל. בזכות כשרונם, מסירותם ודבקותם במשימה, מובטח ביטחונם של אזרחי ישראל, ואנחנו מחזיקים ביכולות פורצות דרך- בכל מימד, ובכל מקום. דווקא משום שעבודתם של הזוכים נעשית בחשאיות, אני גאה במיוחד להעניק להם הכרה בשם כל אזרחיות ואזרחי ישראל על המאמצים הכבירים, על ההשקעה והעבודה, ועל תרומתם לחוסנה של החברה הישראלית”.

*

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אמר: “האיומים הנשקפים למדינת ישראל, לשלומה, ולחיי אזרחיה מתעדכנים ומתחדשים ללא הרף. מרוץ החימוש הטכנולוגי, הוא מערכה שלעולם איננה מסתיימת. גם בעתות משבר, גם בימים מורכבים, אנחנו לא שוכחים לעצור ולהוקיר תודה לשומרי חומותינו בכל החזיתות. על הלילות הארוכים, על ימים, שבועות וחודשים של עבודה מתישה ומפרכת, ומאמצים בלתי נגמרים שמושקעים למען ביטחון המדינה, למען כולנו”.

.

פרס ביטחון ישראל, על שם אליהו גולומב, מחולק זה למעלה מששה עשורים, עבור פעילויות, מערכות ופרויקטים מבצעיים, שהינם פרי פיתוח טכנולוגי חדשני ושתרמו במידה רבה במיוחד לביטחון המדינה. הפרויקטים הזוכים מתמודדים עם איומים מהותיים על מדינת ישראל ומספקים מענה מבצעי ייחודי, המבוסס על הישגים טכנולוגיים מרשימים.

*

הפרויקטים הזוכים (בסדר אקראי):*
*פרויקט שהוגש ע”י המוסד, חברת רפאל, חיל האוויר ויחידת האיסוף המרכזית באגף המודיעין.* במסגרת הפרויקט, שמקנה לצה”ל יכולות ייחודיות, בוצעו פריצות דרך טכנולוגיות והופגנו חזון יוצא דופן, יצירתיות ונחישות.

*פרויקט שפותח בתעשייה האווירית, בשיתוף עם חיל האוויר, מפא”ת במשרד הביטחון, רפאל ו’אלביט מערכות’.* הפרויקט בוצע בתעוזה ונחישות גבוהים, התמודד עם פערי ידע טכנולוגיים חסרי תקדים ומאפשר קפיצת מדרגה ביכולות צה”ל.

*

פרויקט שפותח ומומש ע”י אגף המודיעין יחד עם שירות הביטחון הכללי (שב”כ).* הפרויקט כולל פיתוחים חדשניים בתחומים מגוונים ותורם תרומה משמעותית לביטחון המדינה.

בנוסף, יוענק השנה *פרס מפעל חיים לא’ מהמוסד,* על תרומה ארוכת שנים לביטחון המדינה ועל יזום פתרונות טכנולוגיים רבים, תוך הפגנת כישרון יוצא דופן, יצירתיות, סקרנות ותעוזה.

*על פרס ביטחון ישראל:*
על הענקת פרס ביטחון ישראל החליט ראש הממשלה ושר הביטחון הראשון, דוד בן גוריון, שרצה להעניק ביטוי לתרומת אנשי המחקר והפיתוח לביטחון מדינת ישראל. הפרס נקרא על שמו של אליהו גולומב ז”ל, המפקד הבילתי מוכתר של ארגון ‘ההגנה’, שהשנה מציינים 100 שנה להיווסדו.

בין הפרויקטים שזכו בפרס ביטחון ישראל בעבר, ניתן לציין את העוזי, הגליל, מטוס הכפיר, טיל הגבריאל, טיל הפופאי, טנק מרכבה סימן 3, משפחת טילי אוויר- אוויר של רפאל החל משפריר (בשנות ה- 60) וכלה בפיתון 4 (בשנות ה- 90), מערכות ההגנה מפני טילים- ה’חץ’, מיירט ה’חץ 3′, ‘כיפת ברזל’, מערכת ‘מעיל רוח’ להגנה אקטיבית על טנקים ונגמ”שים מפני ירי טילי נ”ט, מערכת צי”ד, פרויקט גילוי המנהרות, הפריצה לארכיון הגרעין האירני ועוד.

*

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן