מבזקים

גנץ: זה יימשך לפחות עד 2022

0ABBC32F-2653-4867-9619-60F45DD131B0

שר הביטחון בני גנץ אומר היום לראשונה, בעקיפין אבל חד משמעית, כי לא כדאי לכם לעשות תוכניות, אפילו לא ארוכות טווח.

 

אם להאמין לראש הממשלה הרזרבי, כפי שמכנה אותו ליברמן, הערכת העבודה של מערכות הבריאות והביטחון שנחשפה היום, מבוססת על העמדה לפיה הקורונה במתכונתה הנוכחית וחמורה ממנה תשתולל בישראל הרבה מעבר לשנה הנוכחית ולזו שבעקבותיה.

 

היום אמר בני גנץ מפורשות כי המלוניות, שאליהן יפונו חולים מקרב אוכלוסיות מגוונות ובהן של חרדים וחיילים שהם עיקר המפונים כיום, יופעלו לפחות עד סוף 2021. יצויין שהמלוניות נסגרו אחרי הגל הראשון בשל היעדר דרישה. עכשיו המצב השתנה ומגמת התחלואה גוברת.

 

וכך אמר גנץ למפקדי מלוניות פיקוד העורף: “יש להיערך להמשך הפעילות במלוניות עד סוף שנת 2021”. שר הביטחון קיים מפגש ‘זום’ עם מפקדי המלוניות והמחוזות בפיקוד העורף, בהשתתפות סמנכ”ל וראש מנה”ר במשרד הביטחון, אבי דדון ונציגי המשרד, ובהובלת מפקד פקע”ר אלוף אורי גורדין.
במפגש סקרו מפקדי המלוניות את תמונת המצב וסיפרו על האתגרים והמורכבויות אבל גם על שיתוף הפעולה מצד הרשויות והכרת התודה הגדולה מצד האזרחים השוהים במלוניות.

.

לדבריו, “במערכה הזו אתם החזית וזו מערכה שדורשת “יצירתיות פקע”רית”. מדובר בשירות מציל חיים שגם מאפשר לנו להמשיך להפעיל את המשק. אני מביע הערכה עמוקה על הפעילות שאתם עושים ועל האופן שאתם עושים אותה”.

.
עוד הוסיף גנץ: “הנחת העבודה צריכה להיות פעילות עד סוף שנת 2021 – כלומר, כל שנת העבודה בשנה הבאה תהיה אף היא סביב המשבר, אני מתקשה לצערי לראות את זה מסתיים קודם ועל כן, המשימה שלכם להמשיך לתת את השירות המבצעי-לוגיסטי הזה ולייצר לעצמכם, למפקדים ולאנשים שפועלים בשטח אורך נשימה שיאפשר עבודה לטווח זמן ארוך”.

*

מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין אמר: “האתגר הכי משמעותי מבחינתנו היום, אחרי שאנחנו כבר מתורגלים באופן יחסי בניהול המלוניות, הוא אתגר ההוצאה מהערים והשינוע. בסופו של יום, אתה עוקר אדם מביתו לתקופה ממושכת יחסית, כמעט חודש, וזה מביא לחששות והתנגדויות רבות מצד החולים או המבודדים. עם זאת, נעשים מאמצים מאד גדולים והמכונה כבר מאד משומנת כך שלשמחתנו נקלטים במלוניות בכל יום מעל 400 אנשים שלאחר הסתגלות שמחים שיצאו מהבית ומקבלים את הזמן והתנאים להחלמה טובה ומלאה”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן