מבזקים

מכבש הלחצים והאיומים של ביבי נועד לסייע לו בבית המשפט

BCF53974-B607-4690-B656-A2A1B6937C3E

שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי מכחול לבן מצדד בהגבלות שעליהן החליטה הממשלה בשבוע שעבר והיום יגיע לוועדת הקורונה במטרה לטעון בזכותה. יושבת ראש הוועדה, ד״ר יפעת שאשא ביטון צפויה להדחה מתפקידה. נתניהו איים שכך יעשה אם תעז להמרות את פיו. שאשא בתגובה: ״מוכנה להיות מסולקת אבל לא לבגוד בטובת הציבור״.

 

השר שי לא רק תומך בסגירת חופי הרחצה בסופי שבוע אלא אף מודע שדחף לכך. לדבריו, אם הצעדים החלקיים לא יועילו אנחנו צפויים לסגר מלא לקראת ראש השנה.

 

עם זאת, התנצל השר על הבלגן שגרמה ההחלטה הלא מסודרת. לדבריו, כל מי שייפגע – יפוצה. בראיון רדיו הוסיף: “אני מכיר בכאב של המסעדנים, עשינו טעות בממשלה כשקיבלנו את ההחלטה – מצטער על הבלבול ועוגמת הנפש. בכל מקרה הממשלה תפצה כלכלית על כל הנזקים בעקבות החלטותיה”.

 

 

ובינתיים, החרדים דורשים להגדיל את הקצבות החינם למשפחות עם יותר משני ילדים. הדרישה מגיעה בצד הטרוניות על כך שהמיליארדים שביבי מחלק הולכים גם לעשירים ולמיליונים במשפחותיהם של 800 אלף עובדי מדינה ואחרים שכלל לא נפגעו.

 

הטרוניות נגד נתניהו גואות בטענה שמדובר בחלוקת כספים לצרכים פוליטיים בלבד. הטענות הושמעו גם על ידי ראש אגף התקציבים באוצר, מרידור. ביבי מאיים לפטר גם אותו. מנכ״לית משרד האוצר שיצאה להגנתו חטפה סטירה מילולית משר האוצר ישראל כץ שמינה אותה בטענה שלגורמים המקצועיים אסור להביע דעה פומבית כשזו מנוגדת לדעת נתניהו וכץ.

 

מתנגדי נתניהו טוענים כי הוא מפעיל מכבשי לחץ ומנופי הגבלות על הציבור בדיוק כשבית המשפט אמור לקבל החלטות בנוגע למשפטו הפלילי. כך היה כשקיווה למנוע את תחילת המשפט וכך היום כשאמור להיקבע סדר היום וצפיפות הדיונים השבועיים בעניינו. נתניהו מואשם בשוחד, במרמה ובהפרת אמונים.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן