אין כניסה לארץ לזרים עד אחרי החגים

אם לא יחול שינוי מהותי בתחלואת הקורונה בישראל, תיאסר לחלוטין כניסת אזרחים זרים לארץ עד לאחר חגי תשרי.

 

היום נמסר רישמית על סגירת השמיים לזרים עד תחילת חודש ספטמבר והכוונה להאריך את האיסור אם הגל השני לא יחלוף. יצויין כי בישראל, כמו גם בעולם כולו ישנה היערכות לקראת גל תחלואה חסר תקדים בחודשי הסתיו ולכן לסגירת השמיים ישנה חשיבות עליונה.

 

ההוראה שנכנסה לתוקף היום, מאפשרת לאזרחים ישראליים להיכנס לארץ ואז יידרשו לבידוד של שבועיים. תהיה גם אפשרות כניסה לנושאי דרכון זר אבל באישור מיוחד ולאחר בחינת נחיצות ההגעה לישראל.

 

יצויין כי באירופה מערימים קשיים על התנועה האווירית האזרחית גם על תושבי היבשת, זאת נוכח חזרת המגיפה בגל שני מתגבר.

 

עוד נמסר על ידי רשות שדות התעופה בישראל כי נוסעים שאינם תושבי ישראל לא יוכלו להיכנס לארץ, גם לא בטיסות עם חניות ביניים, למעט מקרים חריגים המצריכים אישור מיוחד מרשות האוכלוסין וההגירה.

.

בכירים במטה לביטחון לאומי העבירו לרשות שדות התעופה מסרים ברורים לפיהם הסגירה תימשך עד לאחר חגי תשרי.

.

גורמי הבריאות והמל״ל מתנגדים בתוקף לאפשר בדיקות מעבדה בנתב״ג בכניסה לישראל או ביציאה ממנה, כפי שנעשה במקומות אחרים בעולם.

.

עניין מרכזי

 

 

שיתוף:
מאמר קודםלפיד: תעיפו את ביבי וכווולם יצטרפו לקואליציה
המאמר הבאג׳ודי ניר מוזס שוקלת לרוץ לכנסת: נמאס מנתניהו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.