מבזקים

בשל הידבקות חיילים: נערכים לעוצר כללי בצבא

6C534864-F466-4C53-98CA-A60EDA1392E3

צה”ל איננו מצליח לבלום את התפשטות הווירוס בקרב חיילים וקצינים, זאת למרות מאמצים אדירים המושקעים בנושא. מספר החולים הפעילים מתקרב לאלף, רובם במצב קל. נוכח ההתגברות וההתפשטות של ההידבקות נפתח תקן בידוד צבאי חדש.

 

בדיון בכנסת גילה אל”מ נועם פינק, סגן קצין רפואה ראשי: “ביום חמישי נפתח מתקן נוסף באולגה בגלל העלייה בתחלואה. יש חולים מאומתים שאושר להם להיות באשפוז ביתי – רק איפה שהיכולות מאפשרת להיות באשפוז ביתי. אחד לשבעה חיילים שמאושפזים אצלנו, יש בבית חיילים חולי קורונה לאחר שקיבלו אישורים פרטניים. הסבנו מעבדה לזיהוי חללים למעבדה לבדיקות נגיף הקורונה. המעבדה קיבלה אישור ממשרד הבריאות”.

 

 

עוד אמר: “יש בצה”ל כיום 845 חולי קורונה פעילים. כמעט כולם במצב קל. רוב החיילים נמצאים במתקן באשקלון שהוא כפר מחלימים שמפוקד ע”י חיל הרפואה”. עוד אמר: “המדיניות של הרמטכ”ל כעת היא יציאה ביחידות סגורות אחת ל25 יום, אך על הפרק גם ללכת לעוצר מלא בצה”ל. בשלושת השבועות האחרונים ראינו קפיצה גדולה בכמות החיילים החדשים. בגל הראשון היה כמה עשרות בשבוע ועכשיו עלינו למאות בגל השני”.

 

צה”ל נוקט מדיניות מחמירה של סגירת היחידות, בידוד חיילים, שמירה על תקנות בידוד ומניעת יציאת חיילים לחופשות במשך תקופות ממושכות ובכל זאת ישנו זינוק במספר החולים הצעירים. יצויין כי גם קצינים רבים נדבקו או שנאלצו להיכנס לבידוד  חלק מהיחידות נאלצו להתאים עצמן לשינויים הפרסונליים. בין המבודדים גם קצינים בדרגת אלוף.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן