מחדלי נתניהו הובילו להידבקות כמו בארה״ב

ישראל נכנסה לשלישייה האיומה של מובילות התחלואה בקורונה בעולם. באמריקה, בברזיל ובמקסיקו מתים כמו זבובים. בישראל אחוזי ההדבקה מפחידים.

.

קצב ההדבקה בישראל משתווה בימים האחרונים לגרועות שבארצות תבל: ארה״ב של טראמפ וברזיל של בולסונרו. בשתיהן הנשיא כשלו חמורות וגורמים נזקים אדירים לארצותיהם הן בחיי אדם והן בהיבט החברתי והכלכלי של האזרחים.

.

 

מבחינת ההרכב האנושי והגיאוגרפי העובדות מדברות בעד עצמן: אחוז החיוביים בבדיקות הנערכות לרבבותיהן מידי יום הוא הגבוה ביותר בריכוזים דתיים וערביים.

 

להלן הישובים המובילים בתחילת השבוע על פי נתונים רשמיים:

 

אלעד 23.0%
מודיעין עילית 21.7%
ביתר עילית 20.3%
בית שמש 20.1%
בני ברק 19.8%
יפיע 19.5%
טייבה 16.9%
כפר מנדא 16.5%
עין מאהל 16.5%

– – – – – – –

קלנסווה 15.8%
נצרת 14.7%
רכסים 14.1%
כפר קאסם 13.1%
גבעת זאב 12.8%
כפר חב"ד 12.5%
קרית מלאכי 12.0%
ירושלים 11.7%
אום אל-פחם 10.7%
.

לפי שעה נתניהו נוחל כישלון מתמשך ומזעזע העלול להוביל לאסון נורא. ביבי תקוע במשפט הפלילי שאליו חוייב להתייצב אישית בישיבה הבאה, בקואליציה המתערערת, באובדן שליטתו לעריצה במפלגתו, ובאימפוטנטיות מתמשכת בבלימת המגיפה בישראל.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמנכ״ל חדש למשרד החינוך
המאמר הבאהצעת חוק מפתיעה מהליכוד: לבטל את לשכת עורכי הדין
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.