סקר מדהים: גנץ = כישלון מהדהד

סקר שנערך עבור חדשות 12 שתוצאותיו פורסמו במוצאי שבת מציג ממצא חסר תקדים בחומרתו: לראשונה אי פעם הביעו שני שלישים מהנשאלים במדגם ארצי מייצג אכזבה נוראית מתיפקודו של שר הביטחון.

 

בני גנץ, המשמש גם ר״מ רזרבי ובפועל הוא סתם פיון חסר משמעות בחצרו של הסולטן נתניהו, קיבל ציון גרוע בתיפקודו כשר ביטחון. זו ללא ספק סטירה מצלצלת למי שנחשב בזמנו לרמטכ״ל טוב ובבחירות קיבל את תמיכתם של יותר ממיליון מצביעים.

 

הסקר סקר אודות תפקודו של גנץ, בתשובה לשאלה "איך אתה מעריך את תפקודו של גנץ?", השיבו 64% מהנשאלים "רע" ו-17% בלבד "טוב".

.

מצבו של גנץ אפילו רע יותר בקרב מצביעי גוש המרכז-שמאל. אלה נשאלו האם גנץ צדק כשהצטרף לממשלת נתניהו. התשובה חד משמעית: 65% מהנשאלים השיבו כי גנץ טעה ו-25% בלבד סבורים שהמהלך היה נכון.

 

חוסר האמון כלפי הצמד גנץ – אשכנזי גדול ובסקרי הבחירות הם נעים סביב 9-11 מנדטים בלבד. ספק רב אם יקבלו אפילו מספר כזה של קולות בבחירות הבאות.

.

 

אגב, בראיון לדנה וייס הודה גנץ שאינו אוהב את התפקיד שלו. לדבריו הוא נוהג לומר בבוקר לאשתו ש״אינו רוצה ללכת לבית הספר״.  ללמדכם שגנץ הבין מאוחר מדי שאת הבצפר עושה לו ביבי כל בוקר מחדש.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהפגנת הדגלים השחורים מתפשטת לרחבי הארץ
המאמר הבאמנכ״ל חדש למשרד החינוך
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.