מבזקים

סקר רשמי: רוב הציבור איבד אמונו בנתניהו

334721BB-096F-4204-9306-104234701D08

סקר רשמי של מדינת ישראל שנערך על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חושף תחושת קטסטרופה מתקרבת בקרב חלק ניכר מן הציבור. למרות שלשכת נתניהו שותפה לסקר, הלמ״ס חושף כי רוב הציבור כבר לא מאמין לנתניהו וסבור שתיפקוד ממשלתי זוועתי. הניסוח איננו במילים האלה אבל בהחלט ניתן להבין זאת מן הממצאים.

 

לא פחות מ-55 אחוזים מן הציבור חוששים שבקרוב לא יהיה להם עבף אפילו לאוכל. אחרי הכל, האבטלה גואה, הפיצוי נמוך, פתרון אין באופק ונתניהו עסוק בעיקר בצרות האישיות שלו.

.

ואם לא די בכך,  41% מהנבדקים גיווחו כי חלה החמרה במצב הכלכלי בעקבות המשבר, אצלם ואצל משפחתם. בחברה הערבית נרשמה החמרה בקרב 49% מהאוכלוסייה.

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה גם תחושת הלחץ והחרדה בה מצויים אזרחי ישראל.

.

מצבם הנפשי של 26% (כ-1.5 מיליון איש) מבני 21 ומעלה החמיר או החמיר מאוד בתקופת המשבר. תחושות לחץ וחרדה מלוות כ-42% מהאוכלוסייה, לעומת 33% בסקר הקודם. כחמישית מהנשאלים העידו על תחושות דיכאון ובדידות.

.

בינתיים גם הפאניקה ממריאה: לא פחות משני שלישים מהאוכלוסייה חוששים מהידבקות בנגיף, ו-38% חוששים מפגיעה במצבם הבריאותי מסיבות אחרות.

ירידה דרמטית של יותר מ-20 אחוזים במספר המאמינים לנתניהו ולממשלתו. הרוב כבר לא!

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ערכה את הסקר בשיתוף עם המועצה לביטחון לאומי ומשרד ראש הממשלה. אוכלוסיית הסקר כללה בני 21 ומעלה, למעט הפזורה הבדואית בדרום ודיירים במוסדות טיפוליים.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן