מבזקים

נתניהו מייצר מציאות ביטחונית מדומיינת להדחקת מחדלי הקורונה

E92EE722-34A2-480C-A58F-BFE6E9A268A8

ביום שבו שבנו לאלפיים נשאים חדשים ביממה האחרונה עושים הכל להזיז את הקורונה ממרכז הבמה התקשורתית. מה עושים? עולים על ההליקופטר וטסים צפונה. ואכן, נתניהו ביקר היום בגבול הצפון בלי שר הביטחון והרזרבי שלו, בני גנץ. נמסר שביבי קיים הערכת מצב ביטחונית בפיקוד הצפון בהשתתפות הרמטכ”ל אביב כוכבי ובכירים נוספים. מה עם שר הביטחון? לא צריך אותו?

 

עליית נתניהו צפונה אחרי הרעש המיותר שחולל בהופעתו הכאילו דרמטית עם גנץ ביום שני בערב, נועדה לחזק את הספין ולהסיט את תשומת הלב הלאומית ממחדלי הקומונה שלו לאיום ביטחוני מדומה עד מדומיין.

 

בסיום נמסר כי נתניהו אמר: “הפעולה אתמול הייתה חשובה, היא מנעה חדירה לשטחנו. כל מה שמתרחש כרגע זו תוצאה של ניסיון להתבסס צבאית באזורנו על ידי איראן וגרורותיה בלבנון”. נתניהו הוסיף, “אני לא מציע למישהו לנסות את צה”ל או את מדינת ישראל. אנחנו נחושים להגן על עצמנו”. צילום: לע״מ.

.

אתמול טרח צה״ל להבריח חוליית חיזבאללה מהר דב מבלי לחסל אותה. התקרית הסתיימה ברעש ירי טנקים אבל ללא נפגעים בשני הצדדים. מנהיג החיזבאללה חסן נסראללה הכחיש את עצם קיומה של חדירה מצד אנשיו והודיע כי ארגונו טרם נקם על הריגת אחד מאנשיו בהפצצה המיוחסת לישראל ברמת הגולן הסורי בשבוע שעבר.

.

״עניין מרכזי״ דיווח בשבוע שעבר על קשר הקיים בין נתניהו לנסראללה שבמסגרתו נשמרת הפסקת האש ההדדית. דיווחנו בלעדית שהצדדים החליטו על אי סלמה. כרגע זה המצב אלא שפוליטית יש לנתניהו אינטרס להציג מתיחות מזוייפת לצרכיו הפוליטיים ונוכח הצניחה המדהימה בתמיכת הציבור בו.

.

רמי יצהר, עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן