מבזקים

נתניהו מדכא בעריצות את ניצני המרד בליכוד

596A701C-D7AD-46D2-B583-8D23E1E92C41

עוד משבר: יותר מאלפיים נדבקים חדשים ביממה.   מספר המתים מתקרב ל-500. בתי החולים מתקרבים לנקודת הקריסה. אבל אף אחד כבר לא עושה כלום. נתניהו איבד את אמון העם. הוא פוער בערמומיות ומפעיל כל טריק אפשרי להשיב לעצמו את השליטה. בינתיים ללא הצלחה.

 

העומד בראש המשטרה התייחס היום להפגנות אמש בתל אביב במונחים החושפים מבלי דעת את האופן שבו הוא רואה את ההתרחשויות.

 

דיכוי עדין של ההפגנות והסדרתן הפכו לחם חוקה של המשטרה. בדבריו משתמש מוטי כהן במונחים חברתיים מובהקים ועושה את ההקשרים בין ההתנהלות הציבורית ברחובות הערים לבין הסכנה האורבת שם לפרט המשתתף בהפגנה.

 

תקיפת מפגינים, עימותים אלימים ושימוש בכוח נגד שוטרים כמו גם גרימת נזקים מינוריים לסביבה מהווים מקור לדאגה.

 

ישראל 2020 משלמת את מחיר זריעת הפירוד, ההסתה המכוונת והעידוד לאלימות ממשית מבית היוצר של השליט שזמנו עבר ועתידו במעשיהו.

 

ההפגנות הפכו בילוי הקיץ היומי ברחובות הערים. ההמון חש את מגמות ההשתלטות הגיקטטורית חסרת המעצורים ומנצל את הנגיף כדי למחות. זה נעשה תוך סיכון ממשי להידבק ובכל זאת התופעה מתפשטת, מתעצמת ואינה נבלמת.

 

 

השלטון מנסה בכל דרך להסיט את תשומת הלב. לשם כך משתמשים בתקרית זעירה ומנפחים אותה לאיום ביטחוני. מאידך, מפזרים כסף להשתיק זרמים אינטרסנטיים ומשמידים כל אפשרות להתנהלות הוגנת אפילו במסדרונות משפחת השלטון.

 

אכזריות סילוקה יפעת שאשא ביטון הובילה לראשונה 12 ליכודניקים לצאת מתחת לשמיכה ולחתום על דרישה להחליף גם את מיקי זוהר. נתניהו קם מייד להגנת הפיון הלקקן שלו ועושה דברו הכוחני. התריסר יושתק אבל מתחת לפני השטח הבערה נמשכת והתסיסה הגלויה היא בלתי נמנעת.

.

דוברות המשטרה:

מ”מ מפכ”ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, התייחס לפני זמן קצר לאירועי האלימות אמש במחאה בתל אביב:

״תפקידנו לאפשר את חופש המחאה לכל אזרח באשר הוא בהתאם להוראות החוק. מחובתנו לפעול למימוש זכויותיו האזרחיות של כל אזרח מכל קצוות הקשת של החברה בישראל וכך אנו עושים מזו תקופה ממשוכת כמעט מדי יום.

.

״מנגד שלום הציבור ובטחונו עומדים מעל לכל, לכן לא נאפשר ונפעל בנחישות נגד כל גילויי אלימות, ונדליזם או פגיעה באזרחים ושוטרים. אני קורא למפגינים לשמור על המחאה נקייה מאלימות והפרות סדר, להישמע להוראות השוטרים ולא לתת למחאה להידרדר לכדי אלימות והפרת חוק״.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן