מבזקים

4 חוסלו: סוכל אירוע ביטחוני בצפון

E4572BC2-F447-40F4-985E-6980CE159B03

ארבעה מחבלים ממוצא שיעי חוסלו ברמת הגולן. הארבעה, שאחד מהם היה חמוש, עסקו בהטמנת מטען חבלה. עדיין לא ברור הקשר של המחבלים לחיזבאללה.

 

הארבעה ניסו להטמין מטעני חבלה בגבול באזור מושב אלעד במטרה לפגוע בסיורים של צה״ל. בצבא נשמרת הכוננות.

 

דובר צה״ל מוסר בקשר לאירוע: “בימים האחרונים אנחנו מתגברים סד”כ (סדר כוחות) בפיקוד הצפון. גם באוגדה 91 וגם ב-210. העלנו כוחות אש וסד”כ של מיוחדים. אנחנו מזהים במוצב 116, מוצב לא פעיל שנמצא במובלעת (בצד המזרחי של הגדר), בימים האחרונים התקרבות לגדר בהסתוות לרועי צאן. המרחב הזה הופך להיות מרחב חשוד. אנחנו כמובן שולטים עליו בחמ”ל תצפיות של חטיבה 474. אנחנו ממקמים מארב של מגלן שנמשך כשבוע. מטרתו של המארב: סיכול האירוע הזה”.

.

אתמול בערב, מזהים סביב 20:00 זיהוי ראשון של תצפיתנית שמזהה התקרבות לנקודה. זיהוי שני התרחש ב-23:00. התצפיתניות מזהות חוליה של 4 אנשים. חלקם חמושים. מזהים אותם מניחים מטען סמוך לגדר. הכל בשטח ישראל, חצו קו אלפא. הגדר ממערב להם אבל הם בשטח ישראל. מרחק של בין עשרות רבות למאות בודדות של מטרים בין הכוח למחבלים”.
“הם תכננו להטמין מטען בנקודה בעייתית לנו. זו נקודה שמסתובבים בה הרבה. החיילים מזהים את החוליה סמוך למוצב 116 בדרום רמת הגולן, שנמצא בתל פארס. מדובר במוצב לא מאוייש, שנמצא במובלעת בצד המזרחי של הגדר. בעבר פעל במוצב בית החולים מזור לדך שטיפלנו בו בפצועים סורים”.
.
 “הכוחות הישראליים באש משולבת מהאוויר והיבשה, כשכוח מגלן פתח בירי מקלעים ומטול. מעריכים שכל הארבעה הרוגים. לא יודעים להצביע על השיוך האירגוני של החוליה. יש הרבה גורמי כוח בסוריה, חלקם מאינטרס איראני וחלקם אחר. בימים הקרובים נדע לומר מה השיוך הארגוני. אין הקשר ישיר בין הכוונה של נסראללה לבצע פיגוע אבל לא שוללים את זה. האירוע בעיצומו. ברגעים אלה מבצעים ניטרול של הגזרה”.
.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן