מבזקים

דרישה ישראלית להפסיק אנטישמיות ממדינות ערב ברשתות החברתיות

E871A7D3-1693-4DE8-82CE-84EE20B645B9

מערכת הניטור הישראלית העוקבת אחר פירסומים בעולם גילתה הסתה אנטישמית חמורה ברשתות החברתיות הבינלאומיות הגדולות.
.

שרת התפוצות, ינקלביץ’ אומרת היום בכנסת כי הסלחנות של הרשתות החברתיות כלפי מסרים אנטישמים בשפה הערבית היא בלתי נסבלת. האף הארוך של היהודי בעיתון בערבית לא שונה מהאף הארוך בעיתונות באנגלית או בצרפתית, אנטישמיות היא אנטישמיות.

.

הדברים נאמרו במהלך דיון בועדת העלייה, הקליטה והתפוצות בכנסת תוך כדי שימוע שנערך בוועדה לטוויטר, פייסבוק, גוגל וטיק-טוק בנושא האנטישמיות ברשתות. משרד התפוצות הציג דוגמאות שמרכז הניטור איתר ומצביעות על הסתה אנטישמית חמורה ביותר בקבוצות פייסבוק בערבית, הכוללת הכחשת השואה, האשמת היהודים בשואה, אנטישמיות קלאסית ואנטישמיות חדשה.

.
יוגב קרסנטי, מנהל תחום המאבק באנטישמיות מטעם הממשלה במשרד התפוצות, העלה בוועדה שאלות קשות לגבי מידת מחויבותן של הרשתות החברתיות להיאבק בתכני השנאה והאנטישמיות המופצת בפלטפורמות שלהן.

.

לדבריו: “מערכת הניטור של משרד התפוצות מנטרת מאות ואלפי אמירות אנטישמיות מידי יום. הניטור לא מתבצע רק ברשת פייסבוק או בטוויטר, אלא גם ברשתות חברתיות קטנות ופחות מפורסמות. פעילות נקודתית מול פוסט כזה או אחר לא עוזרת בצמצום התופעה לאורך זמן. כדי להיאבק בתופעה ביעילות יש צורך בשינוי מדיניות מצד הרשתות. משרד התפוצות משתף במידע המתקבל ממערכת הניטור, ניתוח הנתונים והמגמות, ממשלות בעולם וגופים בינלאומיים, ורותם אותם לטיפול ומיגור התופעה”.

*

שרת התפוצות ינקלביץ׳

 

שרת התפוצות, ח”כ עומר ינקלביץ’ אמרה: “חופש הביטוי מסתיים היכן שההסתה האנטישמית מתחילה.
על הרשתות החברתיות ליטול אחריות על התכנים המתפרסמים אצלן ולאמץ את הגדרת האנטישמיות ככלי מחייב לגבי תכנים אנטישמים בכל השפות. הסלחנות כלפי מסרים אנטישמים בשפה הערבית היא בלתי נסבלת. האף הארוך של היהודי בעיתון בערבית לא שונה מהאף הארוך בעיתונות באנגלית או בצרפתית, אנטישמיות היא אנטישמיות.

אנו דורשים מהרשתות החברתיות לסגור לאלתר את הקבוצות האנטישמיות, לחשוף את הנתונים ולאפשר גישה אליהם בפלטפורמות שלהן וכך להפוך לשותפים במאבק למיגור התופעה ולא לעודדה ע”י מתן אפשרות להעלאת תכנים אנטישמיים ומסיתים ברשת”.

.

עניין מרכזי

 

https://youtu.be/mzp6U4bt0lg 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן